Trudność kopania bitcoina znowu osiąga ATH | Wiadomości | CrypS.

Trudność kopania bitcoina znowu osiąga ATH

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

W wyniku kolejnego przeliczenia trudność kopania bitcoina wzrosła o 4,68%. Tym samym osiągnęła nowy rekordowy poziom – 39,35 T.


trudność

Według Glassnode wygładzona 7-dniowa średnia krocząca hashrate jest bliska 291 EH/s. Z kolei hashprice, który kształtuje się na poziomie 0,075 USD za TH/s dziennie, pozostaje w pobliżu najwyższych poziomów od trzech miesięcy.

Solowy górnik wydobywa blok z zaledwie 10 TH/s

Przypomnijmy, że 20 stycznia pojedynczy górnik z hashrate wynoszącym zaledwie 10 TH/s włączył blok do blockchaina bitcoina. Wówczas wydajność obliczeniowa sieci wynosiła 273,2 EH/s Udział Górnika w tej liczbie wynosił 0,000000036%.

Prawdopodobieństwo wydobycia bloku przez samotnego górnika było ekstremalnie niskie, ale to nie pierwsza tego typu sytuacja w historii branży kryptowalut.

Rok temu, w ciągu mniej niż dwóch tygodni, trzech różnych samotnych górników wydobyło bloki z nieprawdopodobnie niskim wskaźnikiem hashrate . W przypadku trzeciego górnika wynosił on tylko 8,3 TH/s w porównaniu do szacowanego wskaźnika hash rate 190 719 350 TH/s. To daje szansę na wydobycie na poziomie 0,000000044% (dla porównania szansa na trafienie szóstki w Lotto to 0,0000072%).

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.