Protestujący tymczasowo zajmują paryskie biuro BlackRock | Wiadomości | CrypS.

Protestujący tymczasowo zajmują paryskie biuro BlackRock

Dawid Kucharczyk
protest blackrock

Francuscy protestujący zajęli tymczasowo siedzibę amerykańskiej korporacji BlackRock w Paryżu. Aktywiści wdarli się do biura firmy i protestowali przeciwko reformie emerytalnej planowanej przez rząd Emanuela Macrona. Francuskie władze chcą podnieść wiek emerytalny z 62 do 64 lat.


Protesty trwają we Francji od 11 dni. Zamieszki przedostały się do biura BlackRock. Ludzie skandowali hasło „Jesteśmy tutaj” i odpalili fajerwerki wewnątrz budynku.

W innych krajach europejskich fundusze emerytalne częściowo finansują plany emerytalne, ale Francja ma nieco inny system. Ludzie, którzy jeszcze pracują, finansują tych, którzy już przeszli na emeryturę. Rząd uważa, że reforma jest potrzebna, aby utrzymać system.

Dlaczego zaatakowano paryskie biuro BlackRock?

Największa na świecie firma zarządzająca ryzykiem finansowym i aktywami instytucjonalnymi, BlackRock, nie była zaangażowana w reformy emerytalne. Jeden z protestujących, Françoise Onique, wyjaśnił jednak dlaczego protest przeniósł się do siedziby instytucji:

BlackRock znalazł się w centrum uwagi protestujących ze względu na swoje zaangażowanie w prywatne fundusze emerytalne. Z takiej konfiguracji skorzystają tylko bogaci.

BlackRock jest największą na świecie firmą zarządzającą aktywami, której łączne aktywa wynoszą 10 bilionów dolarów (stan na 31 grudnia 2021 roku). Instytucja ma kapitalizację rynkową na poziomie ok. 100 mld USD i w 2021 roku osiągnęła zysk netto w wysokości ok. 5,9 mld USD.

protest blackrockreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.