Trudność wydobycia BTC osiągnęła nowy szczyt | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia BTC osiągnęła nowy szczyt

Dawid Kucharczyk
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

Wczoraj, 6 kwietnia, nastąpiła kolejna korekta trudności wydobycia bitcoina. Wskaźnik wzrósł o 2,23%, ustanawiając nowy rekord wszech czasów.


Nastąpiło to na wysokości bloku 784224. Trudność kopania wynosi obecnie 47,89 biliona. Prognozowana zmiana to spadek o 0,39% do 47,7 biliona, podaje Btc.com.

trudnosc kopania

Jest to czwarty wzrost trudności kopania z rzędu. Poprzednia zmiana w górę miała miejsce 24 marca. Wzrost od ubiegłego roku przekroczył już 30%.

Sektor miningu wraca na dobrą drogę

Stopniowy wzrost trudności wydobycia BTC odzwierciedla stan branży. Przychody górników wzrosły w marcu o 20%.

Wpływ na to ma rosnąca cena BTC, a także stosunkowo niski koszt ASIC, co można wyjaśnić stagnacją w tym sektorze w 2022 roku. Dla przypomnienia, wielu górników detalicznych opuściło rynek z powodu panującego spowolnienia.

Niektóre duże firmy również borykały się z problemami finansowymi. Na przykład Argo Blockchain musiał sprzedać jeden ze swoich obiektów firmie Galaxy Digital.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.