Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 29.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 29.12.21]

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.12.21]
  • Koreańska giełda Coinone blokuje wypłaty na zewnętrzne portfele
    Regulacje kryptowalutowe na koreańskich giełdach są coraz bardziej rygorystyczne. Koreańska giełda kryptowalut Coinone planuje wdrożyć nowe procedury rejestracji portfeli zewnętrznych. Zablokują one użytkownikom możliwość wypłacania środków na niezweryfikowane portfele.
  • Oszuści wyłudzili 1,8 mln USD za pomocą fałszywego tokena MetaMask
    Oszuści wyłudzili od traderów ponad 1,8 miliona dolarów za pomocą fałszywego tokena MetaMask. Hakerzy wprowadzili kod do front-endu aplikacji DEXTools. W ten sposób przekonali inwestorów, że token był zweryfikowany.
  • W 2021 roku opublikowano 100 mln tweetów dot. Bitcoina
    Firma analityczna Visibrain policzyła tweety dot. Bitcoina w 2021 roku. Okazuje się, że było ich aż 101 milionów. Jest to o 350% więcej niż w roku 2020.
  • Ferrari wchodzi w branżę tokenów NFT
    Występujący w Formule 1 zespół Scuderia Ferrari podpisał wieloletnią umowę ze szwajcarską firmą technologiczną – Velas Network AG – w celu stworzenia tokenów NFT dla swoich fanów. Jest to pierwsza interakcja zespołu wyścigowego z branżą aktywów cyfrowych.
  • Hongkong: aresztowano podejrzanych o wypranie blisko 380 mln USD
    Rząd Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu ogłosił wczoraj, że aresztowano dwie osoby podejrzane o wypranie ok. 380 mln dolarów. Rodzeństwo prawdopodobnie wykorzystywało konta bankowe i wymieniało się różnymi aktywami, w tym także kryptowalutami. Teraz grozi im nawet 14 lat więzienia i grzywna w wysokości 5 mln dolarów.
  • Platforma Ready Player Me zbiera 13 milionów dolarów
    Wolf3D, startup odpowiedzialny za platformę Ready Player Me do tworzenia ujednoliconych awatarów dla różnych przestrzeni wirtualnych, zebrał 13 milionów dolarów. Firma wpółpracuje z 900 wirtualnymi światami, które korzystają z jej rozwiązania.
  • Kolejny rug pull. Tym razem MetaDAO
    Projekt o nazwie MetaDAO dokonał kradzieży około 800 ETH, czyli 3,2 miliona dolarów, w scamie „rug pull”, popełnionym podczas świątecznego weekendu.
  • Hakerzy wykorzystują malware Echelon do opróżniania krypto portfeli
    Cyberprzestępcy w ostatnich latach coraz częściej sięgają po technologię blockchain i kryptowaluty w celu osiągnięcia szybkich zysków. Zespół ds. zagrożeń w D7 SafeGuard Cyber odkrył, że obecnie aktywnie wykorzystują złośliwe oprogramowanie Echelon z funkcją automatycznego pobierania danych z Telegrama.
  • Fortuna Pavla Durova wzrosła o 13,8 miliarda dolarów
    Założyciel Telegramu, Pavel Durov, wyprzedził innych rosyjskich miliarderów pod względem wzrostu bogactwa w 2021 roku. Według Forbesa jego aktywa wzrosły 5,1 razy do 17,2 miliarda dolarów.
  • Współtwórca Dogecoina Billy Markus posiada tylko 42 000 USD w DOGE
    Billy Markus, współtwórca Dogecoina ponownie przypomniał swoim zwolennikom, że nie jest on już przedstawicielem projektu. Zdradził także jak duże udziały posiada w kryptowalucie. Jak twierdzi, w swoim portfelu posiada zaledwie 220 000 DOGE, czyli około 42 000 USD po dzisiejszych cenach.
  • Koreański rząd domaga się usunięcia gier P2E ze sklepów Apple i Google
    Rząd Korei Południowej postanowił zablokować wydawanie nowych gier typu „play to earn” (P2E) i zażądał usunięcia istniejących ze sklepów Google Play i App Store firmy Apple.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.12.21]

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.