W 2021 roku opublikowano 100 mln tweetów dot. Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

W 2021 roku opublikowano 100 mln tweetów dot. Bitcoina

Zerelik Maciej
Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?

Firma analityczna Visibrain policzyła tweety dot. Bitcoina w 2021 roku. Okazuje się, że było ich aż 101 milionów. Jest to o 350% więcej niż w roku 2020.

Rok 2021 był bezapelacyjne dobrym rokiem dla Bitcoina i całego świata kryptowalut. Ale jeśli prawdą jest, że w dzisiejszych czasach popularność mierzy się w mediach społecznościowych, w 2021 roku miał miejsce prawdziwy boom, zwłaszcza na Twitterze,

Prawdziwa eksplozja tweetów dot. pierwotnej kryptowaluty miała miejsce między lutym a marcem. Po ogłoszeniu zakupu BTC przez Teslę, opublikowano aż 900 000 postów. Kolejne szczyty wystąpiły we wrześniu, kiedy Salwador zalegalizował kryptowalutę i w listopadzie, kiedy miało miejsce nowe ATH.

Przez cały rok średnia liczba tweetów dot. Bitcoina utrzymywała się powyżej 200 000.

Twitter i kryptowaluty

Twitter już dawno stał się preferowaną platformą społecznościową dla entuzjastów kryptowalut. Sam założyciel platformy, Jack Dorsey, od dawna jest gorącym zwolennikiem cyfrowych aktywów.

We wrześniu Twitter uruchomił projekt bitcoinowych napiwków. Następnie w listopadzie ogłosił utworzenie zespołu zajmującego się badaniami nad kryptowalutami. Jack Dorsey, rok temu, uruchomił również projekt nowego serwisu społecznościowego o nazwie Bluesky.

Tweety niektórych influencerów poruszały rynki, zwłaszcza te pochodzące od Elona Muska. Dzięki jego wsparciu dla Dogecoina, wszedł on do pierwszej dziesiątki cyfrowych aktywów pod względem market capu.

Feng Mai, badacz z Stevens Institute of Technology z siedzibą w New Jersey, przeprowadził dogłębne badania właśnie na temat wpływu mediów społecznościowych na cenę Bitcoina. Badanie przeprowadzone poprzez analizę 344 tysięcy forów i ponad 3 milionów tweetów wykazało, że w rzeczywistości tzw. influencerzy nie poruszą już zbytnio cenami kryptowalut.

Aby wykorzystać efekty wpływu społecznego na rynki Bitcoin, inwestorzy powinni aktywnie śledzić najbardziej wpływowe osoby w sieci społecznościowej, aby znacznie skuteczniej zbierać informacje rynkowe. Nie należy jednak ignorować siły milczącej większości, ponieważ pokazujemy, że ich sentymenty mogą być ważniejszą metryką w przewidywaniu ruchu przyszłych cen.

Sieci społecznościowe zawsze odgrywały bardzo ważną rolę w historii Bitcoina. Wystarczy pomyśleć, że pierwsza słynna transakcja dokonana za pomocą BTC została przeprowadzona za pomocą małego forum Bitcoin Talk. Laszlo Hanyecz kupił dwie pizze za 10 000 coinów. Dzisiaj monety te byłyby warte 500 mln USD.

Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?
reklama
reklama