Koreańska giełda Coinone blokuje wypłaty na zewnętrzne portfele | Wiadomości | CrypS.

Koreańska giełda Coinone blokuje wypłaty na zewnętrzne portfele

Redakcja
korea południowa kryptowaluty

Regulacje kryptowalutowe na koreańskich giełdach są coraz bardziej rygorystyczne. Koreańska giełda kryptowalut Coinone planuje wdrożyć nowe procedury rejestracji portfeli zewnętrznych. Zablokują one użytkownikom możliwość wypłacania środków na niezweryfikowane portfele.

Coinone, trzecia co do wielkości giełda kryptowalut w Korei, ogłosiła, że planuje wdrożyć nowe procedury rejestracji portfeli zewnętrznych dla swoich klientów.

Począwszy od 24 stycznia 2022 roku, użytkownicy Coinone nie będą już mogli wypłacać kryptowalut do niezweryfikowanych portfeli zewnętrznych. Zmiana oznacza, że użytkownicy Coinone nie mogą wypłacać środków do portfeli, które nie wymagają weryfikacji KYC, takich jak MetaMask i Ledger.

Na stronie wsparcia Coinone, giełda wyjaśniła powód stojący za nowym systemem weryfikacji klientów, stwierdzając:

Aby zapewnić, że transakcje wirtualnych aktywów lub usługi świadczone przez Coinone nie są wykorzystywane do nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy, sprawdzamy nazwiska klientów, numery rejestracyjne rezydentów i inne szczegóły.

W ciągu lata rząd koreański wdrożył kilka środków mających na celu rozprawienie się z nielegalną krypto działalnością. W lipcu regulator finansowy ostrzegł zagraniczne giełdy kryptowalutowe oferujące usługi Koreańczykom i nakazał im przestrzeganie standardów KYC dla wszystkich przelewów transgranicznych. W przeciwnym wypadku zagroził im karą grzywny i więzienia.

Krótko po tym, koreańskie władze zaproponowały również zmianę kodeksu podatkowego. Wszystko po to, aby umożliwić skarbówce zajęcie kryptowalut przechowywanych przez oszustów podatkowych.

Nowe standardy weryfikacji klientów Coinone zostały prawdopodobnie wdrożone, aby zapewnić, że giełda jest zgodna z obecnymi i przyszłymi standardami regulacyjnymi w Korei Południowej. Nie wiadomo jeszcze, czy inne koreańskie giełdy wprowadzą podobne ograniczenia.

korea południowa kryptowalutyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.