Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 29.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 29.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.12.21]
 • Koreańska giełda Coinone blokuje wypłaty na zewnętrzne portfele
  Regulacje kryptowalutowe na koreańskich giełdach są coraz bardziej rygorystyczne. Koreańska giełda kryptowalut Coinone planuje wdrożyć nowe procedury rejestracji portfeli zewnętrznych. Zablokują one użytkownikom możliwość wypłacania środków na niezweryfikowane portfele.
 • Oszuści wyłudzili 1,8 mln USD za pomocą fałszywego tokena MetaMask
  Oszuści wyłudzili od traderów ponad 1,8 miliona dolarów za pomocą fałszywego tokena MetaMask. Hakerzy wprowadzili kod do front-endu aplikacji DEXTools. W ten sposób przekonali inwestorów, że token był zweryfikowany.
 • W 2021 roku opublikowano 100 mln tweetów dot. Bitcoina
  Firma analityczna Visibrain policzyła tweety dot. Bitcoina w 2021 roku. Okazuje się, że było ich aż 101 milionów. Jest to o 350% więcej niż w roku 2020.
 • Ferrari wchodzi w branżę tokenów NFT
  Występujący w Formule 1 zespół Scuderia Ferrari podpisał wieloletnią umowę ze szwajcarską firmą technologiczną – Velas Network AG – w celu stworzenia tokenów NFT dla swoich fanów. Jest to pierwsza interakcja zespołu wyścigowego z branżą aktywów cyfrowych.
 • Hongkong: aresztowano podejrzanych o wypranie blisko 380 mln USD
  Rząd Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu ogłosił wczoraj, że aresztowano dwie osoby podejrzane o wypranie ok. 380 mln dolarów. Rodzeństwo prawdopodobnie wykorzystywało konta bankowe i wymieniało się różnymi aktywami, w tym także kryptowalutami. Teraz grozi im nawet 14 lat więzienia i grzywna w wysokości 5 mln dolarów.
 • Platforma Ready Player Me zbiera 13 milionów dolarów
  Wolf3D, startup odpowiedzialny za platformę Ready Player Me do tworzenia ujednoliconych awatarów dla różnych przestrzeni wirtualnych, zebrał 13 milionów dolarów. Firma wpółpracuje z 900 wirtualnymi światami, które korzystają z jej rozwiązania.
 • Kolejny rug pull. Tym razem MetaDAO
  Projekt o nazwie MetaDAO dokonał kradzieży około 800 ETH, czyli 3,2 miliona dolarów, w scamie „rug pull”, popełnionym podczas świątecznego weekendu.
 • Hakerzy wykorzystują malware Echelon do opróżniania krypto portfeli
  Cyberprzestępcy w ostatnich latach coraz częściej sięgają po technologię blockchain i kryptowaluty w celu osiągnięcia szybkich zysków. Zespół ds. zagrożeń w D7 SafeGuard Cyber odkrył, że obecnie aktywnie wykorzystują złośliwe oprogramowanie Echelon z funkcją automatycznego pobierania danych z Telegrama.
 • Fortuna Pavla Durova wzrosła o 13,8 miliarda dolarów
  Założyciel Telegramu, Pavel Durov, wyprzedził innych rosyjskich miliarderów pod względem wzrostu bogactwa w 2021 roku. Według Forbesa jego aktywa wzrosły 5,1 razy do 17,2 miliarda dolarów.
 • Współtwórca Dogecoina Billy Markus posiada tylko 42 000 USD w DOGE
  Billy Markus, współtwórca Dogecoina ponownie przypomniał swoim zwolennikom, że nie jest on już przedstawicielem projektu. Zdradził także jak duże udziały posiada w kryptowalucie. Jak twierdzi, w swoim portfelu posiada zaledwie 220 000 DOGE, czyli około 42 000 USD po dzisiejszych cenach.
 • Koreański rząd domaga się usunięcia gier P2E ze sklepów Apple i Google
  Rząd Korei Południowej postanowił zablokować wydawanie nowych gier typu „play to earn” (P2E) i zażądał usunięcia istniejących ze sklepów Google Play i App Store firmy Apple.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.12.21]
reklama
reklama