Oszuści wyłudzili 1,8 mln USD za pomocą fałszywego tokena MetaMask | Wiadomości | CrypS.

Oszuści wyłudzili 1,8 mln USD za pomocą fałszywego tokena MetaMask

Redakcja
największe scamy 2020 roku wg. chainalysis

Oszuści wyłudzili od traderów ponad 1,8 miliona dolarów za pomocą fałszywego tokena MetaMask. Hakerzy wprowadzili kod do front-endu aplikacji DEXTools. W ten sposób przekonali inwestorów, że token był zweryfikowany.

Po zakupie fałszywego tokena MASK, okazywało się, że użytkownicy nie mogą go sprzedać. Ten rodzaj oszustwa jest często określany mianem “honeypot” – użytkownicy wchodzą do niego, aby przekonać się, że smart kontrakt regulujący interakcje z tokenem uniemożliwia im sprzedaż.

W przypadku fałszywego tokena MetaMask, wydaje się, że oszust zaprogramował smart kontrakt tak, aby czekał, aż do momentu, gdy płynność wyniesie ponad 1 milion dolarów, a następnie uniemożliwił posiadaczom sprzedaż.

Według danych transakcyjnych z Etherscan, oszust wyciągnął 475 ETH z puli płynności Uniswap. Tokeny te w tym momencie mają wartość 1,79 miliona dolarów. Nielegalne zyski zostały wysłane do popularnego miksera krypto – Tornado Cash.

Doniesienia o oszustwie po raz pierwszy pojawiły się na Twitterze w poniedziałek wieczorem. Kilku inwestorów ostrzegło, że token MASK był scamem, pomimo informacji od DEXTools, że jest on legalny. Od tego czasu, użytkownik Twittera @cobynft przedstawił całą historię scamu. Stwierdził on też, że wina leży po stronie twórców aplikacji DEXTools.

Dodatkowym powodem, dla którego oszustwo z tokenem MetaMask było tak skuteczne, jest obecne oczekiwanie na legalny token MetaMask. Zespół MetaMask wielokrotnie wskazywał na decentralizację portfela poprzez wydanie tokena. Wiele osób spekuluje, że firma może zrobić to poprzez airdrop.

największe scamy 2020 roku wg. chainalysisreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.