Kolejny rug pull. Tym razem MetaDAO | Wiadomości | CrypS.

Kolejny rug pull. Tym razem MetaDAO

Zerelik Maciej
Akropolis hack DeFi

Projekt o nazwie MetaDAO dokonał kradzieży około 800 ETH, czyli 3,2 miliona dolarów, w scamie „rug pull”, popełnionym podczas świątecznego weekendu.

Wczesnym rankiem PeckShield wydał ostrzeżenie, że MetaDAO dokonała kradzieży 800 ETH, wartych ponad 3,2 miliona dolarów. Następnie projekt przekazał kradzione środki do miksera kryptowalut Tornado Cash.

Rug pull jest rodzajem krypto scamu, w którym twórcy projektu zachęcają inwestorów do kupna, a następnie całkowicie porzucają projekt i zatrzymują – niektórzy powiedzieliby, że „kradną” – fundusze.

Strona internetowa MetaDAO jest obecnie niedostępna. Z kolei strona projektu na Medium z grudnia nazywa go „DAO z DAO” i twierdzi, że MetaDAO „zbuduje nowy wszechświat”. W jednym z artykułów omówiono historię powstania projektu, powołując się na legendę WallStreetBets Keitha Gilla i short squeeze GameStop jako inspirację.

Zaledwie wczoraj wieczorem PeckShield poinformował o innym możliwym rug pullu, w którym skradziono 1 100 BNB (o wartości ponad 600 000 USD). Podobnie jak w dzisiejszym przypadku, i wczoraj skradzione środki zostały wysłane do Tornado Cash w celu zatarcia śladów.

Akropolis hack DeFi
reklama
reklama