Kolejny rug pull. Tym razem MetaDAO | Wiadomości | CrypS.

Kolejny rug pull. Tym razem MetaDAO

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Akropolis hack DeFi

Projekt o nazwie MetaDAO dokonał kradzieży około 800 ETH, czyli 3,2 miliona dolarów, w scamie “rug pull”, popełnionym podczas świątecznego weekendu.

Wczesnym rankiem PeckShield wydał ostrzeżenie, że MetaDAO dokonała kradzieży 800 ETH, wartych ponad 3,2 miliona dolarów. Następnie projekt przekazał kradzione środki do miksera kryptowalut Tornado Cash.

Rug pull jest rodzajem krypto scamu, w którym twórcy projektu zachęcają inwestorów do kupna, a następnie całkowicie porzucają projekt i zatrzymują – niektórzy powiedzieliby, że “kradną” – fundusze.

Strona internetowa MetaDAO jest obecnie niedostępna. Z kolei strona projektu na Medium z grudnia nazywa go “DAO z DAO” i twierdzi, że MetaDAO “zbuduje nowy wszechświat”. W jednym z artykułów omówiono historię powstania projektu, powołując się na legendę WallStreetBets Keitha Gilla i short squeeze GameStop jako inspirację.

Zaledwie wczoraj wieczorem PeckShield poinformował o innym możliwym rug pullu, w którym skradziono 1 100 BNB (o wartości ponad 600 000 USD). Podobnie jak w dzisiejszym przypadku, i wczoraj skradzione środki zostały wysłane do Tornado Cash w celu zatarcia śladów.

Akropolis hack DeFireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.