Hakerzy wykorzystują malware Echelon do opróżniania krypto portfeli | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy wykorzystują malware Echelon do opróżniania krypto portfeli

Redakcja
telegram na białorusi

Cyberprzestępcy w ostatnich latach coraz częściej sięgają po technologię blockchain i kryptowaluty w celu osiągnięcia szybkich zysków. Zespół ds. zagrożeń w D7 SafeGuard Cyber odkrył, że obecnie aktywnie wykorzystują złośliwe oprogramowanie Echelon z funkcją automatycznego pobierania danych z Telegrama.

Jest ono rodzajem zaprogramowanego kodu inżynieryjnego, który posiada różnorodne możliwości narażania danych i prywatności komputera lub urządzenia mobilnego użytkownika.

Ogólnie rzecz biorąc, to złośliwe oprogramowanie stanowi ogromne zagrożenie dla użytkowników Telegrama, którzy używają wbudowanej funkcji automatycznego pobierania aplikacji. Po otrzymaniu pliku złośliwe oprogramowanie jest automatycznie pobierane na urządzenie bez wiedzy użytkownika.

Następnie ofiary nie muszą uruchamiać ani zamykać żadnych aplikacji, a wirus po prostu uzyskuje dostęp do zasobów komputera i przechwytuje zrzuty ekranu.

Plik złośliwego oprogramowania nosi nazwę “Smokes night”. Eksperci ostrzegli, że inwestorzy powinni zachować szczególną ostrożność. Malware ten ma bowiem zdolność do pozyskiwania informacji również o portfelach niekustodialnych.

Ponadto zalecili użytkownikom wyłączenie funkcji automatycznego pobierania na Telegramie

telegram na białorusireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.