Koreański rząd domaga się usunięcia gier P2E ze sklepów Apple i Google | Wiadomości | CrypS.

Koreański rząd domaga się usunięcia gier P2E ze sklepów Apple i Google

Mariusz Przepiórka
Play to Earn

Rząd Korei Południowej postanowił zablokować wydawanie nowych gier typu „play to earn” (P2E) i zażądał usunięcia istniejących ze sklepów Google Play i App Store firmy Apple.

Gry P2E stały się popularne w branży kryptowalutowej. Gracze zazwyczaj muszą najpierw zakupić elementy gry w formie tokenów NFT, aby móc grać w grę i otrzymywać nagrody. Zgodnie z przepisami nagrody w wysokości powyżej kilku dolarów są jednak w Korei Południowej zakazane.

Ministerialna komisja domaga się zakazu sprzedaży

Komisja ds. Gier (GMC) w koreańskim Ministerstwie Kultury, Sportu i Turystyki zażądała wczoraj, aby główne rynki aplikacji mobilnych zablokowały wszystkie gry, które wymagają dokonania zakupu w aplikacji przed rozpoczęciem gry.

Aby zwalczyć rozprzestrzenianie się tego spekulacyjnego, zdaniem GMC, systemu zarabiania pieniędzy, komisja stara się uniemożliwić twórcom gier P2E sprzedaż ich produktów w najpopularniejszych sklepach z aplikacjami mobilnymi.

Rządowa próba ograniczenia dostępu do gier P2E poprzez bezpośrednie działania skierowane w sklepy z aplikacjami jest nowym wydarzeniem. Poza tym twórcy gier w Korei Południowej od kwietnia toczą batalie sądowe, aby zachować możliwość sprzedaży opracowanych gier w krajowych sklepach z aplikacjami.

Przełomowa decyzja w sprawie Fivestars for Klaytn

Urzędnik GMC stwierdził, że komisja tylko wykonuje postanowienie Sądu Najwyższego dotyczące uniemożliwiania grom P2E otrzymania ratingu wiekowego i sprzedaży. Urzędnik powiedział, że „jest w pełni uzasadnione, aby zakazać nadawania ratingu wiekowego grom P2E na mocy obowiązującego prawa, ponieważ nagrody pieniężne w grach mogą być uważane za wygrane”. Obecnie nagrody uzyskiwane w grach nie mogą przekraczać w Korei Południowej 10 tys. KRW (ok. 8,42 USD).

Gra P2E Fivestars for Klaytn oraz rynek tokenów NFT zostały początkowo zablokowane w krajowych sklepach z aplikacjami z powodu braku ratingu wiekowego, ale zespół stojący za grą wygrał w czerwcu batalię sądową i gra została przywrócona do sprzedaży. Oczekuje się, że ostateczna decyzja w sprawie statusu prawnego gry ustanowi precedens dla innych gier P2E, takich jak Infinite Breakthrough Three Kingdoms Reverse.

Play to Earn
reklama
reklama