Gemini Dollar [GUSD] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Gemini Dollar

#488 GUSD
$0.9988 -0.1%
All Time High (ATH)
$1.27
16.11.2021
Market Cap
$83.65 M -0.1%
Rank 488 / 3,712
Wolumen (24h)
$694,286.59 -0.1%
693 BTC
Podaż obiegowa
83749300.82
Max 148548675.98

Wykres Gemini Dollar - Kurs GUSD

Przelicznik GUSD

GUSD
Gemini Dollar [GUSD]
USA
USD
Polska
PLN

Gemini Dollar - FAQ

Co to jest Gemini Dollar (GUSD)?

Kto jest twórcą Gemini Dollar?

Czym Gemini Dollar różni się od innych kryptowalut?

Kryptowaluta Gemini Dollar - Informacje

Gemini Dollar (GUSD) to stabilna kryptowaluta (stablecoin), którą stworzył Gemini Trust Company – jedna z najważniejszych na świecie cyfrowych giełd kryptowalut, zlokalizowana w Nowym Jorku. Co ważne, za każdym GUSD stoi dokładnie jeden dolar amerykański, co gwarantuje jej stabilność i wiarygodność.

Kluczowe Informacje:

  1. Gemini Dollar to stabilna kryptowaluta oparta na technologii Ethereum.
  2. Jest zabezpieczona w stosunku 1:1 poprzez dolary amerykańskie przechowywane na regulowanych kontach bankowych.
  3. Stworzona przez renomowaną giełdę kryptowalut Gemini, jest pierwszą zatwierdzoną przez NYDFS stabilną kryptowalutą.
  4. Można ją wykorzystać w ramach różnych aplikacji DeFi oraz na giełdach zdecentralizowanych (DEX).

Wizja Gemini Dollar

Gemini Dollar został stworzony z myślą o połączeniu dwóch światów – tradycyjnych finansów i przemysłu kryptowalut. Winklevossowie, twórcy Gemini, chcieli stworzyć kryptowalutę, która nie tylko będzie stabilna, ale również spełni najwyższe standardy regulacyjne. Dzięki temu GUSD jest jedną z niewielu kryptowalut, które są regulowane przez New York Department of Financial Services (NYDFS).

Emisja i bezpieczeństwo Gemini Dollar

Gemini Dollar wprowadzono na rynek we wrześniu 2018 roku. Za jej emisję odpowiada wyłącznie Gemini Trust Company. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, GUSD wykorzystuje Ethereum, co oznacza, że tworzenie tokenów jest wynikiem wykonania inteligentnych kontraktów. Wszelkie egzekucje kontraktów są audytowane przez firmę Trail of Bits Inc., co zabezpiecza system przed ewentualnymi nadużyciami.

Polityka monetarna i procesowanie transakcji

Gemini Dollar nie posiada ustalonego harmonogramu obiegu ani górnej granicy podaży. Jest zabezpieczony przez dolar amerykański w stosunku 1:1. W praktyce oznacza to, że za każdy token GUSD, na regulowanym koncie bankowym znajduje się równowartość 1 dolara amerykańskiego.

Gemini Dollar a rynek DeFi

Gemini Dollar, jako token Ethereum ERC-20, ma potencjał do wykorzystania w rozwijającym się rynku DeFi (zdecentralizowane finanse). Może służyć jako środek do zapewnienia płynności różnym zautomatyzowanym market makerom (AMM) i pulom płynności (LP), a także może być wykorzystywany w inteligentnych kontraktach.

Gemini Dollar Giełdy - gdzie kupić

Gemini Dollar - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
GUSD $0.9988 -0.1%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.