IRA Financial Trust pozywa Gemini ws. zniknięcia 36 mln USD | Wiadomości | CrypS.

IRA Financial Trust pozywa Gemini ws. zniknięcia 36 mln USD

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
giełda kryptowalut gemini

IRA Financial Trust, dostawca kryptowalutowych usług, poinformował wczoraj o pozwaniu giełdy Gemini. Chodzi o jej domniemaną rolę w wyprowadzeniu 36 mln USD w kryptowalutach z kont klientów.


IRA Financial, platforma oferująca samozarządzające się konta emerytalne i rentowe z aktywami cyfrowymi, poinformowała wczoraj o złożeniu pozwu przeciwko giełdzie kryptowalut Gemini. Powodem są rzekome zaniedbania w zakresie ochrony aktywów cyfrowych klientów.

Konta klientów firmy znajdowały się pod opieką giełdy Gemini. 8 lutego naruszenie doprowadziło do wyprowadzenia 36 mln USD w kryptowalutach z tych kont w wyniku nieautoryzowanych wypłat. Od tego czasu obie firmy wzajemnie obwiniają się o odpowiedzialność za utratę środków.

Co IRA Financial Trust zarzuca Gemini?

IRA Financial twierdzi, że platforma Gemini “nie posiadała odpowiednich zabezpieczeń w celu ochrony aktywów kryptowalutowych klientów”. W opinii dostawcy usług krypto, działanie Gemini opierało się na “wadliwym” interfejsie API, które “zawierało pojedynczy punkt awarii”.

Z pozwu wynika, że:

System Gemini zawierał nie tylko pojedynczy punkt awarii, ale także rozległą lukę, która pozwalała na to, aby naruszenie jednego konta klienta rozprzestrzeniło się na wszystkie konta. Gemini nie zamroziło kont w odpowiednim czasie bezpośrednio po incydencie, pozwalając przestępcom na dalsze przenoszenie środków z kont klientów na giełdzie Gemini po tym, jak IRA powiadomiła Gemini.

Stanowisko Gemini

Przedstawiciele Gemini odrzucają zarzuty zawarte w pozwie i przekonują:

Nasze standardy bezpieczeństwa są jednymi z najwyższych w branży i stale je aktualizujemy, aby zapewnić, że nasi klienci są zawsze chronieni. W tej sprawie, gdy tylko IRA Financial powiadomiła nas o swoim incydencie bezpieczeństwa, szybko podjęliśmy działania, aby zmniejszyć utratę środków z ich kont.

Pozew pojawił się blisko miesiąc po tym, jak obie strony podejmowały próby ugodowego rozwiązania sporu poza sądem. IRA Financial Trust twierdzi, że w przypadku kiedy wygra proces, wówczas wykorzysta przyznane odszkodowanie, by zwrócić pieniądze inwestorom.

giełda kryptowalut geminireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.