IRA Financial Trust pozywa Gemini ws. zniknięcia 36 mln USD | Wiadomości | CrypS.

IRA Financial Trust pozywa Gemini ws. zniknięcia 36 mln USD

Anna Sutowicz
giełda kryptowalut gemini

IRA Financial Trust, dostawca kryptowalutowych usług, poinformował wczoraj o pozwaniu giełdy Gemini. Chodzi o jej domniemaną rolę w wyprowadzeniu 36 mln USD w kryptowalutach z kont klientów.


IRA Financial, platforma oferująca samozarządzające się konta emerytalne i rentowe z aktywami cyfrowymi, poinformowała wczoraj o złożeniu pozwu przeciwko giełdzie kryptowalut Gemini. Powodem są rzekome zaniedbania w zakresie ochrony aktywów cyfrowych klientów.

Konta klientów firmy znajdowały się pod opieką giełdy Gemini. 8 lutego naruszenie doprowadziło do wyprowadzenia 36 mln USD w kryptowalutach z tych kont w wyniku nieautoryzowanych wypłat. Od tego czasu obie firmy wzajemnie obwiniają się o odpowiedzialność za utratę środków.

Co IRA Financial Trust zarzuca Gemini?

IRA Financial twierdzi, że platforma Gemini „nie posiadała odpowiednich zabezpieczeń w celu ochrony aktywów kryptowalutowych klientów”. W opinii dostawcy usług krypto, działanie Gemini opierało się na „wadliwym” interfejsie API, które „zawierało pojedynczy punkt awarii”.

Z pozwu wynika, że:

System Gemini zawierał nie tylko pojedynczy punkt awarii, ale także rozległą lukę, która pozwalała na to, aby naruszenie jednego konta klienta rozprzestrzeniło się na wszystkie konta. Gemini nie zamroziło kont w odpowiednim czasie bezpośrednio po incydencie, pozwalając przestępcom na dalsze przenoszenie środków z kont klientów na giełdzie Gemini po tym, jak IRA powiadomiła Gemini.

Stanowisko Gemini

Przedstawiciele Gemini odrzucają zarzuty zawarte w pozwie i przekonują:

Nasze standardy bezpieczeństwa są jednymi z najwyższych w branży i stale je aktualizujemy, aby zapewnić, że nasi klienci są zawsze chronieni. W tej sprawie, gdy tylko IRA Financial powiadomiła nas o swoim incydencie bezpieczeństwa, szybko podjęliśmy działania, aby zmniejszyć utratę środków z ich kont.

Pozew pojawił się blisko miesiąc po tym, jak obie strony podejmowały próby ugodowego rozwiązania sporu poza sądem. IRA Financial Trust twierdzi, że w przypadku kiedy wygra proces, wówczas wykorzysta przyznane odszkodowanie, by zwrócić pieniądze inwestorom.

giełda kryptowalut gemini
reklama
reklama