Kurs XRP wystrzelił do 50 USD na tej giełdzie! Co się stało? | Wiadomości | CrypS.

Kurs XRP wystrzelił do 50 USD na tej giełdzie! Co się stało?

ripple-xrp Ripple [XRP]

Kurs XRP nagle wzrósł do 50 USD. Stało się to jednak tylko na giełdzie kryptowalut Gemini. Jaki był powód tego wystrzału?


Kurs XRP wystrzelił

Użytkownicy kryptowalut zauważyli „dziwne” zachowanie ceny XRP firmy Ripple na Gemini. Wszystko działo się kilka godzin po tym, jak ta giełda ponownie umieściła token na swojej platformie handlowej.

Kilku użytkowników portalu X (niedawny Twitter) opublikowało posty ze zrzutami ekranu, które prezentowały efekty „usterki cenowej”. Chodzi o to, że kurs XRP na wspomnianej giełdzie braci Winklevoss wzrósł do poziomu aż 50 USD. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że cena rynkowa XRP wynosi tylko 0,63 USD. Skok do 1 USD byłby imponujący, a co dopiero do 50 USD!

Co dokładnie się wydarzyło? Część obserwatorów rynku twierdzi, że może być to efektem “cienkiego” portfela zamówień XRP i ogólnie niskiej płynności tego tokena na Gemini. Jeden z internautów opisał, że widział, jak ktoś złożył zlecenie sprzedaży XRP po cenie 50 USD. Ktoś inny mógł przypadkowo zgodzić się na taką cenę i stąd taki skok kursu.

Efekt błędu Gemini?

Z drugiej strony, 11 sierpnia o godzinie 1:25 czasu UTC, Gemini ogłosiło, że będzie przeprowadzało prace konserwatorskie swojej platformy.

Obecnie przeprowadzamy prace konserwacyjne na platformie Gemini, dlatego wszystkie usługi są teraz niedostępne. Wszystkie aktywa i fundusze klientów pozostają bezpieczne. Udostępnimy tutaj aktualizację, gdy będziemy mieli więcej informacji do podania

– podała firma.

Może więc wszystko było efektem błędu systemu giełdy?

XRP wraca na giełdy

Dla firmy Ripple i jej inwestorów ważniejsze jest coś innego. To, że XRP powraca na giełdy. Wcześniej handel nim był na niektórych platformach blokowany, bowiem SEC pozwała jego emitenta o to, że sprzedawał niezarejestrowany papier wartościowy.

Jak pisaliśmy na naszym portalu, sędzia Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych, Analisa Torres orzekła jednak niedawno, że XRP nie jest papierem wartościowym, gdy jest sprzedawany na giełdach. Staje się nim dopiero, gdy jest oferowany bezpośrednio inwestorom instytucjonalnym.

ripple-xrpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.