Majątek Changpeng Zhao w tym roku znacznie urósł | Wiadomości | CrypS.

Majątek Changpeng Zhao w tym roku znacznie urósł

Changpeng Zhao odchodzi z Binance CZ

Były dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao (CZ) – może trafić w USA do więzienia. To chyba jednak jedyne jego zmartwienie, bowiem szacunkowa wartość netto jego majątku wzrosła w tym roku o prawie 25 miliardów USD.


Changpeng Zhao będzie płakał, ale w luksusowym BMW

CZ ma za sobą ciężki rok. W końcu został pozwany przez władze USA. A do tego nie jest już CEO Binance, czyli firmy, którą stworzył. Tyle że nawet jeżeli teraz opłakuje swój ciężki los, robi to siedząc w luksusowym modelu BMW, a nie budżetowej edycji Fiata.

Przez wzrost wyceny bitcoina (BTC) w 2023 r., Zhao mógł – przynajmniej na papierze – wzbogacić się o 25 mld USD. Kwota ponad 7 mld USD kar, jakie musi zapłacić jego firma, nie będą więc dla niego szczególnie bolesne.

Majątek CZ obecnie szacowany jest na ponad 37 miliardów USD. Tyle mniej więcej warte są jego udziały w Binance. Do tego dochodzą zapewne spore ilości bitcoinów. Możliwe więc, że były CEO ma jeszcze większy majątek.

Choć każdy czytający te słowa, nawet nie marzy o 37 mld USD, Zhao może mieć jednak powód do niezadowolenia. W szczytowym okresie – początkiem 2022 r. – posiadał pod kontrolą aż 97 miliardów USD.

Inni miliarderzy

Według Bloomberga nie tylko CZ może uważać ten rok za udany. Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase Global Inc., od początku roku wzbogacił się o 5,8 miliarda USD, osiągając łącznie 7,2 miliarda dolarów. Same akcje jego firmy zdrożały przez rok o ponad 400% (Armstrong posiada szacunkowo 16% udziałów w spółce).

Wzrost akcji Coinbase na NASDAQ w ciągu roku 2023. Źródło: TradingView

Jego wspólnik Fred Ehrsam, może dopisać do tabelki w Excelu 1,8 miliarda USD. Dziś jego majątek to około 2,5 miliarda USD.

Na biedę nie mogą narzekać bliźniacy Winklevoss, współzałożyciele giełdy kryptowalut Gemini. Majątek każdego z braci wzrósł o 1,4 miliarda USD. Każdy z nich posiada teraz aktywa o wartości 2,7 miliarda USD.

Niezły żywot wiódł niegdyś Sam Bankman-Fried. Były dyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX, dziś przebywający w więzieniu i żywiący się makrelami z puszki, był w szczytowym okresie miliarderem z 25,9 mld USD.

Changpeng Zhao odchodzi z Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.