Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [7.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [7.09.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 7.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 7 września

Spis treści:


Pojedynczy górnik znowu wydobył blok Bitcoina

Pojedynczy górnik o wydajności sprzętowej 270 TH/s włączył 6 września do blockchaina Bitcoina blok #752 868. Taką informację podał administrator CKPool – Kon Kolivas.

Czytaj więcej: Pojedynczy górnik znowu wydobył blok Bitcoina


Stosunek ETH do BTC osiąga najwyższy poziom w 2022 roku

Wraz ze zbliżającym się The Merge, Ethereum zaczęło zyskiwać na wartości. Tym razem jednak nie w korelacji z królem kryptowalut – Bitcoinem. Sytuacja ta doprowadziła do tego, iż stosunek ETH/BTC osiągnął najwyższy poziom w 2022 roku – 0,084.

Czytaj więcej: Stosunek ETH do BTC osiąga najwyższy poziom w 2022 roku


Czym jest Bellatrix? Ostatnia aktualizacja Ethereum przed The Merge

Ethereum jest na skraju przejścia na algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS). Wdrożony wczoraj hard fork Bellatrix jest ostatnią dużą aktualizacją przed faktycznym Merge. W naszym najnowszym artykule zebraliśmy wszystkie informacje na ten temat.

Czytaj więcej: Czym jest Bellatrix? Ostatnia aktualizacja Ethereum przed The Merge


Bitcoin spadł poniżej 19 000 USD

W środę, 7 września, pierwotna kryptowaluta spadła do poziomu 18 500 dolarów po raz pierwszy od połowy lipca. W momencie pisania tego tekstu, aktywo jest notowane w pobliżu 18 900 dolarów.

bitcoijn statystyki

Voyager Digital wystawia na aukcję aktywa

Broker kryptowalutowy Voyager Digital rozpocznie aukcję aktywów wśród wykwalifikowanych oferentów w ramach procesu restrukturyzacji w dniu 13 września o godzinie 16:00. Wyniki zostaną ogłoszone 20 września. –> źródło: Forklog


Tajska SEC skarży się policji na giełdę Zipmex

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Tajlandii (SEC) złożyła skargę policyjną przeciwko lokalnej giełdzie kryptowalutowej Zipmex i jej współzałożycielowi Akalarpowi Yimvilaiya. –> źródło: Forklog


Pierwsza rocznica przyjęcia Prawa Bitcoin w Salwadorze

Równo rok temu, 7 września 2021, w Salwadorze weszło w życie Prawo Bitcoin, czyniąc go pierwszym państwem, które przyjęło BTC jako prawny środek płatniczy. Kraj kupił do tej pory 2381 BTC, rozpoczął wydobycie bitcoinów przy wykorzystaniu czystej energii ze źródeł geotermalnych oraz zapowiedział budowę bitcoinowego miasta i emisję obligacji bitcoin.

Według doniesień władz państwa przyjęcie pierwszej kryptowaluty ożywiło turystykę. Miało jednak negatywny wpływ na rating kredytowy Salwadoru i według badań opinii społecznej większość mieszkańców kraju woli dolary. Pomimo przeszkód, kontrowersji i protestów ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego, eksperyment trwa, a prezydent Nayib Bukele pozostaje zwolennikiem bitcoina.


Liz Truss premierem Wielkiej Brytanii – skutki w branży kryptowalut

Zmiany na szczytach władzy mogą wpłynąć na branżę kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Podczas walki o stanowisko nowa premier unikała pytań o cyfrowe aktywa. W 2018 roku uważała, że Wielka Brytania „powinna powitać kryptowaluty w sposób, który nie ogranicza ich potencjału”. Nie wiadomo jednak czy nie zmieniła swoich poglądów na ten temat.

Czytaj więcej: Liz Truss premierem Wielkiej Brytanii – skutki w branży kryptowalut


KPMG: spowolnienie zainteresowania kryptowalutami będzie trwać

Globalna firma audytowa i konsultingowa opublikowała raport na temat fintechów z branży kryptowalut. Według ekspertów KPMG spowolnienie zainteresowania sektorem będzie kontynuowane w następnym półroczu. Wśród czynników, które zmniejszają prawdopodobieństwo dużych inwestycji w branży, wymieniono m.in.:

  • niepewność związaną z konfliktem na Ukrainie,
  • dalsze zakłócenia w łańcuchach dostaw,
  • rosnąca inflacja i stopy procentowe.

Czytaj więcej: Spowolnienie zainteresowania kryptowalutami będzie trwać


Rosja tworzy platformę do rozliczeń w stablecoinach z zaprzyjaźnionymi krajami

Zaledwie dzień po pojawieniu się informacji o zgodzie Banku Rosji na wykorzystanie kryptowalut, państwowe media doniosły, że Rosja współpracuje z kilkoma zaprzyjaźnionymi krajami przy tworzeniu platformy do rozliczeń w stablecoinach opartych na aktywach. Tokenizowane instrumenty mają pomóc w omijaniu sankcji i zredukować rosyjską zależność od euro i dolara w transgranicznym handlu. –> źródło: Cointelegraph


Binance kończy obsługę USDC, USDP i TUSD

Największa giełda kryptowalut świata automatycznie przekonwertuje tokeny USDC, USDP i TUSD swoich klientów na własne stablecoiny BUSD. Proces zostanie przeprowadzony 29 września. Na ten moment Bianance nie zamierza postępować podobnie z Tetherem.

Czytaj więcej: Binance kończy obsługę USDC, USDP i TUSD


Staking Ethereum w szwajcarskim banku

Szwajcarski SEBA Bank zaoferuje usługę stakingu Ethereum z comiesięcznym rozliczeniem z klientami. Instytucja koncentruje się na łączeniu tradycyjnej bankowości z kryptowalutami. Od 2019 roku posiada licencję bankową i dilera papierów wartościowych szwajcarskiego nadzoru finansowego FINMA. –> źródło: Forkast

sytuacja na rynku kryptowalut 7.09.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.