Pojedynczy górnik znowu wydobył blok Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Pojedynczy górnik znowu wydobył blok Bitcoina

Maciej Żerelik
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

Pojedynczy górnik o wydajności sprzętowej 270 TH/s włączył 6 września do blockchaina Bitcoina blok #752 868. Taką informację podał administrator CKPool – Kon Kolivas.


Górnik otrzymał nagrodę za blok w wysokości 6,25 BTC oraz 0,097 BTC w opłatach transakcyjnych (łącznie ~ 126,860 USD). 2% tych środków trafiło do puli wydobywczej.

Według Glassnode, na dzień 4 września skumulowany hash rate sieci Bitcoina osiągnął 223,9 EH/s (wygładzony siedmiodniową średnią kroczącą).

hash rate bitcoina glassnode

Liczba ta w szybkim tempie wraca do rekordowego poziomu 231 EH/s zarejestrowanego 11 czerwca.

Rośnie trudność wydobycia

31 sierpnia kolejne przeliczenie spowodowało natychmiastowy wzrost trudności wydobycia o 9,26%, do 30,97T. Był to drugi najwyższy wzrost od początku roku. Trudność osiągnęła szczyt w dniu 11 maja (31,25T) w przeddzień krachu na rynku kryptowalut wywołanego przez upadek ekosystemu Terra.

Dla przypomnienia, klienci CKPool tylko w styczniu trzykrotnie, samodzielnie wydobywali bloki Bitcoina. Przy tych okazjach ich wydajność górnicza wynosiła odpowiednio 126 TH/s, 116 TH/s i 86 TH/s. W lutym szczęście miał użytkownik puli, którego hash rate wynosił 1,14 PH/s.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.