Salwador przesuwa emisję bitcoinowych obligacji | Wiadomości | CrypS.

Salwador przesuwa emisję bitcoinowych obligacji

Mariusz Przepiórka
Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Salwador przełożył zaplanowaną na ubiegły tydzień bezprecedensową emisję obligacji opartych na bitcoinach, ponieważ rząd postanowił poczekać na sprzyjające warunki na rynku finansowym. Takie informacje przekazał minister finansów Alejandro Zelaya.

Rząd środkowoamerykańskiego kraju zaplanował emisję obligacji o wartości 1 mld USD w dniach 15-20 marca, ale inwazja Rosji na Ukrainę oraz zmienność kursu kryptowaluty skłoniły władze do zmiany daty.

Emisja może zostać przesunięta na wrzesień, ponieważ bitcoin mocno stracił na wartości po osiągnięciu rekordowego poziomu 67 500 USD na początku listopada. Do 22 stycznia stracił prawie połowę swojej wartości, a według danych Refinitiv Eikon, we wtorek jego wartość wynosiła 42 609 USD.

Emisja może być przesunięta na wrzesień

Zdaniem Zelayi, który w wywiadzie dla lokalnej telewizji powiedział, że idealną datą na emisję obligacji jest pierwsza połowa roku, dodał również, że obecnie nie jest to odpowiedni moment na emisję. – W maju czy czerwcu warianty rynkowe są trochę inne. Najpóźniej we wrześniu. W przypadku wejścia na rynek międzynarodowy po wrześniu pozyskanie kapitału jest trudniejsze – dodał.

Salwador stał się w ubiegłym roku pierwszym krajem na świecie, który przyjął bitcoina jako prawny środek płatniczy, co wywołało krytykę ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Władze MFW obawiają się, że działania podjęte przez Salwador mogą zaszkodzić finansom kraju.

Salwador rozdaje BTC obywatelom krajureklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.