Salwador kupił 400 BTC! Pierwszy kraj na świecie, który posiada kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Salwador kupił 400 BTC! Pierwszy kraj na świecie, który posiada kryptowaluty

Redakcja
Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Prezydent Nayib Bukele ogłosił, że jego kraj kupił 200 BTC. Bukele dodał też, że to jeszcze nie koniec zakupów.

Ogłoszenie ma miejsce dzień przed wejściem w życie prawa czyniącego pierwotną kryptowalutę prawnym środkiem płatniczym. Przy obecnej cenie, zakup ten jest wart około 10,4 miliona USD.

Bukele wyraził również wdzięczność wobec technologii blockchain i branży kryptowalut:

Zakupy BTC pozwolą rządowi zapewnić płynność dla nowej gospodarki. Wszystko po to, aby firmy i osoby prywatne mogły dokonywać lub przyjmować płatności w BTC, jeśli się na to zdecydują.

Już dzisiaj Salwador stanie się pierwszym narodem w historii, który przyjmie Bitcoina lub jakąkolwiek kryptowalutę jako oficjalny pieniądz. Salwadorski Kongres zatwierdził ten radykalny eksperyment finansowy, technologiczny i gospodarczy w czerwcu.

Podstawowa kryptowaluta nie będzie jedynym pieniądzem kraju. Nadal będzie on bowiem używał dolara amerykańskiego jako oficjalnej waluty, tak jak to miało miejsce od 2001 roku.

Amerykę Łacińską ogarnia Bitcoinowa gorączka

Wiele osób nadal obawia się jednak, że zmienność cen, a nawet całkowity upadek 12-letniej waluty, spowoduje problemy dla obywateli Salwadoru. Ten sceptycyzm tydzień temu doprowadził nawet do masowych protestów w kraju.

Mimo to Salwador nie zastąpi dolara, nie będzie wymagał od nikogo akceptacji bitcoina i zaoferuje udogodnienia dla natychmiastowej konwersji między tymi dwoma walutami.

Wygląda również na to, że odważny krok prezydenta Nayiba Bukele pobudził także inne kraje Ameryki Łacińskiej do szybszego przyjęcia tej waluty.

W zeszłym miesiącu do Salwadoru dołączyła Kuba. Co prawda ten wyspiarski kraj nie posunął się w swoich reformach tak daleko, jak kraj Ameryki Środkowej, ale zalegalizował i uregulował cyfrowe aktywa. Tymczasem w Hondurasie zainstalowano pierwszy bitomat. Reuters nazwał te wszystkie wydarzenia symptomem “gorączki Bitcoina”.

EDIT: Tuż po opublikowaniu tego wpisu, prezydent Salwadoru poinformował, że jego kraj kupił kolejne 200 BTC. Salwador posiada więc łącznie 400 BTC.

Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorzereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.