Stosunek ETH do BTC osiąga najwyższy poziom w 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Stosunek ETH do BTC osiąga najwyższy poziom w 2022 roku

Zerelik Maciej
ethereum merge

Wraz ze zbliżającym się The Merge, Ethereum zaczęło zyskiwać na wartości. Tym razem jednak nie w korelacji z królem kryptowalut – Bitcoinem. Sytuacja ta doprowadziła do tego, iż stosunek ETH/BTC osiągnął najwyższy poziom w 2022 roku – 0,084.


Dane TradingView pokazują, że stosunek ETH/BTC wzrósł wczoraj na najwyższy poziom w 2022 roku, przebijając 0,084 po raz pierwszy od grudnia 2021 roku. Oznacza to 58% wzrost od połowy lipca. „Stosunek” odnosi się do kosztu 1 BTC wyrażonego w ETH. Przy stosunku 0,084, 1 BTC jest wart z grubsza 12 ETH.

Entuzjaści Ethereum szeroko omawiali ten stosunek w przeszłości. Głównie za sprawą „flippeningu” – hipotetycznego wydarzenia, które sprawiłoby, że Ethereum wyprzedziłoby kapitalizację rynkową Bitcoina. Stosunek ETH/BTC przekroczył 0,1 w czerwcu 2017 i styczniu 2018 roku, ale aby doszło do flippeningu, musiałby osiągnąć w przybliżeniu 0,159. Oczywiście zakładając, że podaż w obiegu obu aktywów jest na tym samym poziomie co teraz. Bowiem w miarę jak podaż ETH i BTC zmienia się w czasie, zmienia się również stosunek.

Obecna przewaga Ethereum nad Bitcoinem może być wyjaśniona przez rosnący hype na Merge. Jest to długo oczekiwana aktualizacja sieci, która spowoduje, że Ethereum przejdzie z Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Merge ma zostać aktywowane pomiędzy 13 a 15 września, a pierwsza część wydarzenia odbyła się wczoraj. Pierwszy etap aktualizacji, nazwany Bellatrix, polegał na aktualizacji warstwy konsensusu Ethereum przed samym Merge.

Druga faza, znana jako Paris, zakończy się, gdy próg Terminal Total Difficulty osiągnie 587500000000000000000, wyznaczając trudność wymaganą do wydobycia ostatniego bloku w ramach Proof-of-Work. Następnie wszystkie nowe bloki Ethereum będą dodawana do łańcucha przez walidatorów.

Rynek czeka na The Merge

Mimo wielu opóźnień, Merge jest uznawany za największe wydarzenie kryptowalutowe 2022 roku. Ma przynieść kilka istotnych zmian w Ethereum, w tym 99,99% redukcję zużycia energii i 90% redukcję emisji ETH.

To częściowo dlatego ETH odnotowało w ostatnich tygodniach wzrosty. Zainteresowanie aktualizacją jest tak duże, że wiele tokenów związanych z Ethereum, w tym ETC Ethereum Classic i LDO Lido, wzrosło wraz z ETH.

Ethereum Classic skorzystał, ponieważ górnicy muszą znaleźć sobie „nową pracę”. Jego hashrate osiągnął w poniedziałek rekordowy poziom.

Jedna z grup zwolenników Proof-of-Work planuje również fork Ethereum w celu stworzenia nowej sieci, która pozwoli górnikom działać dalej. Inicjatywa ta znana jest jako EthereumPOW

ethereum merge
reklama
reklama