Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.09.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Michał Misiura
podsumowanie dnia kryptowaluty 28.09.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 28 września

Spis treści:


Po nakazie aresztowania Do Kwona z konta LFG przesłano 3313 BTC

Według doniesień CoinDesk Korea, które potwierdziła prokuratura z Seulu, w dniu wydania nakazu aresztownia Do Kwona, z konta Luna Foundation Guard (LFG) przesłano 3313 bitcoinów, które trafiły na giełdy KuCoin i OKX. Po wniosku ze strony koreańskich służb KuCoin zablokował 1354 BTC. OKX nie odpowiedział na żądanie. Do Kwon zaprzeczył informacjom o transferach z LFG i zamrożeniu środków oraz twierdzi, że od dawna nie wchodził na swoje konta na obu giełdach.

Czytaj więcej: Po nakazie aresztowania Do Kwona z konta LFG przesłano 3313 BTC


Binance będzie szkolił organy ścigania

Największa giełda kryptowalut świata ogłosiła start „Globalnego programu szkoleniowego w zakresie egzekwowania prawa”, który adresuje do przedstawicieli służb i organów ścigania. Jednodniowy kurs będą prowadzić doświadczeni specjaliści oraz byli funkcjonariusze, którzy uczestniczyli w zamknięciach darknetowych rynków Silkroad i Hydra. Według przedstawiciela Binance program został uruchomiony na życzenie organów regulacyjnych i organów ścigania.

Czytaj więcej: Binance uruchamia warsztaty dla organów ścigania


Alex Mashinsky rezygnuje z funkcji szefa Celsius Network

CEO platformy kryptolendingowej Celsius Network, Alex Mashinsky, złożył rezygnację ze skutkiem natychmiastowym. W komunikacie prasowym opublikowanym przez firmę możemy przeczytać:

Pozostanę skupiony na pomaganiu społeczności zjednoczyć się wokół planu, który zapewni najlepszy wynik dla wszystkich pożyczkodawców. Tym się zajmuję od momentu złożenia przez firmę wniosku o upadłość.

Czytaj więcej: Alex Mashinsky rezygnuje z funkcji szefa Celsius Network


Japonia zaostrza wymogi KYC na rynku kryptowalut

Japonia przystosowuje swoje prawo do zaleceń Grupy Specjalnej do spraw Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF). Według doniesień Nikkei, nowe przepisy nałożą na giełdy kryptowalut obowiązek dzielenia się z urzędnikami i służbami informacjami o klientach (w tym nazwiskami i adresami zamieszkania). Branża prowadziła w tej sprawie negocjacje od marca zeszłego roku. W ostatnim czasie Japonia przyjęła także prawo związane ze stablecoinami, a ministerstwo gospodarki otworzyło biuro Biuro Polityki Web3.

Czytaj więcej: Japonia zaostrza wymogi KYC na rynku kryptowalut


Deweloperzy Cosmos publikują białą księgę Cosmos Hub

Założyciele Cosmos – Ethan Buchman i Jae Kwon opublikowali białą księgę przedstawiającą nową funkcjonalność ekosystemu projektu. Jednym z kluczowych rozwiązań jest Interchain Scheduler, międzyłańcuchowy rynek nastawiony na możliwości MEV. Będzie on połączony z usługą przekaźnika transakcji multichain (podobną do Flashbotów w kontekście Ethereum).

Drugie rozwiązanie nosi nazwę Interchain Allocator. Jest to moduł oprogramowania, który pozwala łańcuchom opartym na Cosmos osiągnąć „koordynację ekonomiczną” w celu stworzenia aplikacji skupionych na kreowaniu dóbr publicznych. Takie podejście, zdaniem twórców, doda wartości tokenowi ATOM.

Czytaj więcej: Deweloperzy Cosmos publikują białą księgę Cosmos Hub


OpenSea dodaje wsparcie dla Optimism

Rynek NFT OpenSea ogłosił we wtorek, że rozszerzył swoją ofertę o projekty zbudowane na rozwiązaniu warstwy 2 Ethereum – Optimism. Tym samym Optimism dołączył do pięciu innych istniejących sieci wspieranych obecnie przez giełdę: Ethereum, Solana, Polygon, Klatyn oraz – dodany w zeszłym tygodniu – Arbitrum – kolejny projekt skalujący Ethereum.

Czytaj więcej: OpenSea dodaje wsparcie dla Optimism


Większość tokenów Helium miała trafić do zespołu i ich bliskich

Według dziennikarzy Forbesa osoby z otoczenia kierownictwa Helium miały wejść nieuczciwie w posiadanie większości tokenów HNT, emitowanych na starcie projektu. Wykorzystali do tego poufną wiedzę. Startup pracujący nad rozwiązaniem IoT, otrzymał wsparcie Andreessen Horowitz i Tiger Global. W szczytowym momencie token Helium osiągnął kapitalizację rynkową przekraczającą 5 mld dolarów.

Czytaj więcej: Helium zarzuty Forbesa


Wolumen handlu NFT spada o 97% od styczniowego szczytu

Wolumen obrotu na rynku niewymiennych tokenów osiągnął we wrześniu poziom 466 mln dolarów. Dla porównania na początku roku, NFT generowały obroty rzędu 17 mld USD. –> źródło: Bloomberg


Firmy miningowe ponoszą straty

Zdecydowana większość notowanych na giełdzie spółek górniczych wykazała w bilansie stratę, mimo udanego roku 2021. Takie wnioski wysnuli analitycy z Arcane Research.


Dom aukcyjny Christie’s otwiera platformę NFT w sieci Ethereum

256 letni dom aukcyjny otworzył własny rynek NFT Christie’s 3.0. Platforma została zbudowana na blockchainie Ethereum. W przeszłości dom aukcyjny wystawił już wiele cyfrowych dzieł sztuki. W ubiegłym roku na aukcji Christie’s za 69 mln dolarów sprzedano dzieło NFT autorstwa Beeple: „Everydays – The First 5000 Days”.


Parity Technologies przedstawia roadmap Polkadot

Organizacja Parity Technologies związana z blockchainem Polkadot opublikowała zarys roadmapu projektu. Zespół przygotowuje pierwszy zestaw dużych optymalizacji dla protokołu konsensusu.  –> źródło: Forklog


Revolut może świadczyć krypto usługi w Wielkiej Brytanii

Firma zajmująca się technologią finansową – Revolut – otrzymała zgodę regulacyjną od najwyższego brytyjskiego organu nadzoru finansowego (FCA) na oferowanie kryptowalut lokalnym konsumentom. W ubiegłym miesiącu spółka zdobyła licencję na Cyprze i od tej pory kryptowalutowe usługi Revolut stały się dostępne dla 17 mln klientów aplikacji z Unii Europejskiej. –> źródło: CryptoPotato


Szef Fed: wciąż nie podjęto decyzji o wydaniu CBDC

Przewodniczący Systemu Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell powiedział, że wciąż nie wiadomo czy USA wyemitują swoje CBDC. Słowa urzędnika padły podczas konferencji poświęconej cyfrowej bankowości. Powell podkreślił, że jeżeli państwo zdecyduje się na wydanie cyfrowego pieniądza, będzie charakteryzować go: udział pośredników, ochrona prywatności, weryfikacja tożsamości i zgodność ze światowymi standardami. –> źródło: Forklog


Crypto.com otrzymuje licencję we Francji

Globalna giełda kryptowalut Crypto.com zalegalizowała działalność na terenie Francji. Autorité des Marchés Financiers (AMF) przyznało jej zgodę na świadczenie usług jako dostawca usług cyfrowych aktywów (DASP). –> źródło: CoinDesk

podsumowanie dnia kryptowaluty 28.09.2022

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.