OpenSea dodaje wsparcie dla Optimism | Wiadomości | CrypS.

OpenSea dodaje wsparcie dla Optimism

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
opensea

Rynek NFT OpenSea ogłosił we wtorek, że rozszerzył swoją ofertę o projekty zbudowane na rozwiązaniu warstwy 2 Ethereum – Optimism.


Optimism dołączył do pięciu innych istniejących sieci wspieranych obecnie przez giełdę: Ethereum, Solana, Polygon, Klatyn oraz – dodany w zeszłym tygodniu – Arbitrum – kolejny projekt skalujący Ethereum.

Od momentu uruchomienia kompatybilności z blockchainem, na OpenSea dodane zostało już ponad 100 kolekcji NFT opartych na Optimism.

Ogłaszając partnerstwo z projektem, OpenSea podkreśliła szczególnie wprowadzenie na pokład popularnych przedsięwzięć wspieranych przez Optimism, takich jak Apetimism, Bored Town, MotorHeadz i OptiChads.

Autor każdej kolekcji musi ustawić niestandardową opłatę twórcy za sprzedaż na rynku. Dzięki temu może zarobić do 10% na każdej transakcji dzieła dokonanej w serwisie.

Wolumen NFT na Optimism

Przed dodaniem do OpenSea, zdecydowana większość wolumenu obrotu Optimism NFT miała miejsce na rynku Quix. Teraz jednak dzienny wolumen obrotu na Quixie wypada blado.

Na przykład w poniedziałek, według danych Dune Analytics, Quix odnotował sprzedaż na poziomie około 26 000 dolarów. W tym samym okresie OpenSea przetworzyła NFT warte 9,9 miliona dolarów.

Największe projekty NFT Optimism pod względem wolumenu sprzedaży to Early Optimists, Apetimism, OptiChads, OptiPunks i Optimism Quests. Early Optimists jest liderem z zaledwie 1450 dolarów sprzedaży na dzień dzisiejszy. W całym okresie swojego istnienia projekt ten wygenerował około 700 000 USD sprzedaży, czyli ponad dwa razy więcej niż jakikolwiek inny projekt NFT Optimism.

openseareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.