Nowy rekord - NFT sprzedane za ponad 69 milionów dolarów

Nowy rekord – NFT sprzedane za ponad 69 milionów dolarów

Konrad Juszczyk
NFT sprzedany za ponad 69 milionów dolarów

Aukcja cyfrowego kolażu artystycznego NFT od stosunkowo nieznanego artysty zakończyła się wczoraj ceną powyżej poziomu 69 milionów dolarów.

Kolejny rekord w rękach Beeple’a

Praca zatytułowana „Everydays – The First 5000 Days” jest kroniką kilku lat codziennych szkiców artysty Mike’a Winkelmanna, znanego w sieci jako Beeple. W przeciwieństwie do wszystkich innych prac, które tradycyjny dom aukcyjny Christie’s sprzedał w swojej 255-letniej historii, to dzieło było czysto cyfrowe z formie NFT. Mimo wciąż wielu sceptyków jest to historyczny moment dla świata sztuki.

Angielski dom aukcyjny zauważa, że ​​dzięki tej sprzedaży Beeple stał się jednym z trzech najbogatszych żyjących artystów na świecie. Licytacja rozpoczęła się od 100 dolarów, aż doszła do poziomu 14 milionów dolarów, przy czym w 2 ostatnich godzinach aukcji oferty poszybowały aż do 69,346,250 USD. Warto dodać, żę Justin Sun (założyciel TRON) prawie wygrał aukcję, oferując 60 milionów dolarów, ale został przelicytowany w ostatnich chwilach. Jak widać na zamieszczonym materiale Beeple wraz z rodziną wręcz oniemieli po sprzedaży dzieła sztuki za prawie 70 mln USD.

Czy NFT jest przyszłością sztuki?

Sztuka klasyczna tak łatwo nie odejdzie do lamusa i jest to wciąż potężne źródło ulokowania aktywów lub wręcz inwestycji, która rośnie wraz z czasem. Jednak dla artystów cyfrowych, którzy walczyli, aby móc spieniężyć swoje wysyiłki technologia NFT jest odpowiedzią na ich prośby, która może całkowicie zmienić system, w jakim operowali dotychczas i przynieść im duże pieniądze jak w przypadku Beeple’a.


NFT stały się również medium dla nowych artystów performerów. Niedawno grupa „entuzjastów technologii i sztuki”, sprzedała unikalny NFT będący cyfrową kopią limitowanej edycji Banksy’ego z 2006 roku „Morons”. Grupa ​​zniszczyła oryginalny wydruk, wart 90,000 dolarów, po czym niewymienny token został odsprzedany za 382,000 dolarów.

Wpływ technologii blockchain może mieć długoterminowy wpływ na domy aukcyjne dzieł sztuki, poza sprzedażą czystych NFT. Jest to wysoko prawdopodobne, że podmioty te przyjmą NFT jako zaufane rozwiązanie do weryfikacji dzieł sztuki i przekazywania tego dowodu własności. Przyszłość niewymiennych tokenów w tej branży z pewnością nie jest pewna, ale jest to wybuchowy początek.

NFT sprzedany za ponad 69 milionów dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.