Alex Mashinsky rezygnuje z funkcji szefa Celsius Network | Wiadomości | CrypS.

Alex Mashinsky rezygnuje z funkcji szefa Celsius Network

Redakcja
Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnych

CEO platformy kryptolendingowej Celsius Network, Alex Mashinsky, złożył rezygnację ze skutkiem natychmiastowym. Firma podała taką informację w komunikacie prasowym.


Możemy w nim przeczytać:

Pozostanę skupiony na pomaganiu społeczności zjednoczyć się wokół planu, który zapewni najlepszy wynik dla wszystkich pożyczkodawców. Tym się zajmuję od momentu złożenia przez firmę wniosku o upadłość.

Celsius, jeden z największych scentralizowanych serwisów pożyczkowych, oferował klientom detalicznym możliwość uzyskiwania pasywnego dochodu na kryptowalutach. Przedstawiciele firmy porównali produkt do oprocentowanych kont w bankach. Następnie firma napotkała na problemy z organami regulacyjnymi.

W czerwcu platforma kryptowalutowa zawiesiła wypłaty, wymiany i transfery między kontami. Później w jej bilansie odkryto lukę na 1,2 mld dolarów.

Celsius – wniosek o upadłość

W lipcu Celsius i niektóre podmioty stowarzyszone złożyły wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego.

Platforma przedstawiła plan reorganizacji przedsiębiorstwa, w którym skupiła się na wykorzystaniu przychodów spółki zależnej zajmującej się wydobyciem na spłatę roszczeń wierzycieli.

W sierpniu amerykański Departament Sprawiedliwości stwierdził, że istnieją “liczne problemy” z zarządzaniem firmą. Wcześniej Financial Times informował o ingerencji CEO platformy Alexa Mashinskiego we wdrażanie strategii handlowej, która kosztowała “miliony dolarów”.

We wrześniu Mashinsky przedstawił plan ratowania firmy przed upadłością. W tym samym miesiącu firma złożyła wniosek o sprzedaż stablecoinów w celu spłaty wierzycieli.

Celsius rozważa też emisję opakowanych tokenów w ramach planu restrukturyzacji platformy.

Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.