Revolut może zacząć świadczyć kryptowalutowe usługi w Europie | Wiadomości | CrypS.

Revolut może zacząć świadczyć kryptowalutowe usługi w Europie

Mariusz Przepiórka
revolut

Bank cyfrowy Revolut otrzymał licencję Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC), pozwalającą mu oferować usługi kryptowalutowe w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG).


EOG obejmuje 27 krajów, w tym państwa członkowskie Unii Europejskiej, a także Islandię, Liechtenstein i Norwegię. Revolut, który jest wyceniany na 33 mld USD, stał się pierwszym podmiotem, który otrzymał autoryzację cypryjskiego regulatora jako dostawca usług kryptowalutowych.

Autoryzacja umożliwi Revolutowi oferowanie usług kryptowalutowych 17 milionom klientów w EOG z nowego centrum kryptowalutowego na Cyprze. Firma Revolut wskazała również, że jej wybór wynikał z systemu regulacyjnego Cypru, który przyciągnął również takie firmy jak Crypto.com, eToro i BitPanda.

Revolut chce zdążyć przed MiCA

Firmy kryptowalutowe próbują założyć regulowane podmioty w krajach UE, aby mieć pewność, że będą mogły oferować usługi w całej Unii Europejskiej przed wprowadzeniem unijnej regulacji Markets in Crypto-Assets (MiCA). MiCA ma na celu zapewnienie dużej ochrony konsumentów i zdecydowane zapobieganie oszustwom, praniu pieniędzy i innym przestępstwom finansowym w branży kryptowalutowej.

Mając już 17 milionów klientów w całym EOG, Revolut chce dopilnować, że będzie w stanie zaoferować im usługi kryptowalutowe, gdy MiCA wejdzie w życie. Revolut potwierdza również, że nadal będzie obsługiwał klientów z Wielkiej Brytanii za pośrednictwem swojego podmiotu z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Wniosek o rejestrację w brytyjskim Financial Conduct Authority (FCA) pozostaje jednak nierozpatrzony, a firma może oferować swoje usługi kryptowalutowe na tym rynku za pośrednictwem tymczasowej zgody na rejestrację.

Firma ma około 20 milionów klientów na całym świecie i oferuje obecnie ekspozycję na około 80 aktywów kryptowalutowych.

revolutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.