Po nakazie aresztowania Do Kwona z konta LFG przesłano 3313 BTC | Wiadomości | CrypS.

Po nakazie aresztowania Do Kwona z konta LFG przesłano 3313 BTC

Mariusz Przepiórka
Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjny

Cały świat obserwował upadek Luny – od utraty powiazania z dolarem przez UST, aż po wydanie czerwonej noty przez Interpol, na podstawie której organy ścigania na całym świecie mogą zatrzymać Do Kwona, twórcę Terra. Teraz media informują o kolejnym zwrocie akcji, w którym główną rolę odgrywa 3313 BTC ($...).


Według CoinDesk Korea, które powołuje się na dane CryptoQuant, 3313 BTC o wartości ponad 60 mln USD zostało przelanych z Luna Foundation Guard (LFG) na giełdy KuCoin i OKX. Informacja znalazła potwierdzenie w biurze Prokuratury Okręgu Południowego Seulu.

Transakcję prawdopodobnie zlecono tuż po 14 września, czyli w dniu wydania nakazu aresztowania Do Kwona. 15 września LFG utworzyła konto na giełdzie Binance, by następnie przesłać z niego środki do portfeli na KuCoin i OKX.

Ujawniono, że za pośrednictwem konta LFG na Binance w ciągu kolejnych 3 dni od 15 września, do portfela KuCoin przelano w różnych transakcjach 1354 BTC. Na OKX przesłano 1959 BTC. Po ujawnieniu tych informacji południowokoreańscy prokuratorzy prowadzący śledztwo wystąpili do giełd KuCoin i OKX z wnioskiem o zamrożenie tych środków. Według mediów KuCoin spełnił prośbę śledczych, natomiast OKX dotychczas nie zareagował na wniosek.

Fundusz ewakuacyjny Do Kwona? Koreańczyk zaprzecza

Do Kwon wielokrotnie twierdził, że nie ukrywa się i nawet utrzymuje kontakt z urzędnikami państwowymi (po raz ostatni w tweetach z 17 września). Na co innego wskazywały komunikaty od prokuratury z Korei Południowej. Do Kwon miał opuścić Singapur, w którym widziano go po raz ostatni i przebywa w nieznanym miejscu.

Po informacjach o 3313 bitcoinach LFG, twórca Terra LUNA zaprzeczył doniesieniom mediów, nazywając je „błędnymi informacjami”. Napisał, że od dawna nie korzystał z kont KuCoin i OKX, a żadne środki należące do Luna Fundation Guard, Terraform Labs lub innej z jego firm nie zostały zamrożone.

W wyjaśnienia wątpi były prokurator, cytowany przez CoinDesk Korea, który uważa, że Kwon mógł próbować wykorzystać ogromną ilość pieniędzy jako fundusz ewakuacyjny. Urzędnik stwierdził, że w normalnym dochodzeniu karnym, jeśli duża ilość pieniędzy zostanie przeniesiona z konta podejrzanego po wydaniu nakazu aresztowania, naturalne jest przeprowadzenie intensywnego śledztwa pod kątem prania i ukrywania pieniędzy.

Oprócz tego prokuratura obawia się, że Kwon mógł dopuścić się ucieczki, prania brudnych pieniędzy i ukrywania się po wydaniu nakazu aresztowania. Śledczy twierdzili również, że mają świadomość, że Kwon prawdopodobnie zaprzeczy jakimkolwiek powiązaniom z przelewem BTC.

Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjnyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.