Deweloperzy Cosmos publikują białą księgę Cosmos Hub | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Cosmos publikują białą księgę Cosmos Hub

Maciej Żerelik
cosmos atom

Założyciele Cosmos – Ethan Buchman i Jae Kwon opublikowali białą księgę przedstawiającą nową funkcjonalność ekosystemu projektu.


Interchain Scheduler

Jednym z kluczowych rozwiązań jest Interchain Scheduler, międzyłańcuchowy rynek nastawiony na możliwości MEV. Będzie on połączony z usługą przekaźnika transakcji multichain (podobną do Flashbotów w kontekście Ethereum). W dokumencie czytamy:

Poprzez zakup przestrzeni blockchain w różnych łańcuchach, użytkownicy mogą zablokować możliwości arbitrażu z solidnymi gwarancjami wykonania.

Deweloperzy podkreślili, że Interchain Scheduler przekieruje prowizje otrzymane z rynku MEV do skarbca Cosmos Hub.

Interchain Allocator

Drugie rozwiązanie nosi nazwę Interchain Allocator. Jest to moduł oprogramowania, który pozwala łańcuchom opartym na Cosmos osiągnąć „koordynację ekonomiczną” w celu stworzenia aplikacji skupionych na kreowaniu dóbr publicznych. Takie podejście, zdaniem twórców, doda wartości tokenowi ATOM.

Wymienione rozwiązania mogłyby zostać wprowadzone obok zapowiadanych wcześniej funkcji Cosmos Hub związanych z bezpieczeństwem połączeń i ATOM liquid-staking.

Wcześniej zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych dYdX ogłosiła stworzenie własnej sieci w ekosystemie Cosmos.

cosmos atomreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.