Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.07.2023]

Kursy kryptowalut 25.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 25 lipca 2023 roku


Spis treści:


XRP ciągnie do góry altcoiny, gdy dominacja BTC spada

Kryptowaluta od firmy Ripple stale płynie na hype’ie, jaki wybuchł na nią po ważnym zwycięstwie nad Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Okazuje się, że od momentu, gdy sędzia Analisa Torres orzekła korzystny wyrok dla Ripple, inwestorzy przestali się obawiać styczności z tokenami, które SEC sklasyfikowało jako papiery wartościowe. XRP ma dodatkowo jeszcze jeden powód do celebrowania.

Czytaj więcej: Inwestorzy porzucają bitcoina, a XRP notuje kolejny sukces

Znaleziono poważny dowód przeciwko Do Kwonowi

Dwa tygodnie temu wystartowała platforma, gdzie można składać zlecenia wytropienia adresów portfeli danej postaci lub odwrotnie. Dwóch blockchainowych łowców głów odnalazło adres portfela, który rzuca zupełnie nowe światło na sprawę Do Kwona. Co więcej, w serwisie można znaleźć oferty dotyczące wyśledzenia walletów należących do kluczowych postaci z rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Łowcy nagród wytropili portfel Do Kwona, w którym ukrywał tysiące BTC

Rebrending Twittera to wielka szansa dla kryptowalut

Przemiana słynnego ”Świerkota” w ”X” za sprawą Elona Muska otwiera nowe możliwości tej platformy pod względem finansowym. Jej właściciel co rusz wysyła nam sygnały, że niebawem w serwisie pojawi się opcja płatności w cyfrowych aktywach. Adopcja kryptowalut przez portal tego kalibru byłaby zdecydowanie dużym wzmocnieniem dla tego sektora. Drobne detale, którymi uracza nas miliarder na swoim profilu, budzą wiele domysłów. Popularne ”XD” użyte przez Muska zmienia zupełnie znaczenie tego symbolu.

Czytaj więcej: Ten czynnik wskazuje na akceptację płatności w kryptowalutach na Twitterze

Japonia stawia na Web3

Premier Kraju Kwitnącej Wiśni – Fumio Kishida – przekazał niedawno, że jego kraj zamierza wzmocnić swoją infrastrukturę pod adopcję sektora Web3. Określił go jako ”część nowej formy kapitalizmu” i zapowiedział stworzenie specjalnych warunków, by firmy z tej branży mogły się rozwijać w tym kraju. Wygląda na to, że Japonia zainspirowała się ostatnimi działaniami Hongkongu, który dwa miesiące temu otworzył się na kryptowalutowe firmy.

Czytaj więcej: Nie tylko Hongkong. Kolejny ważny gracz deklaruje wsparcie dla Web3

Kolekcja NFT na cześć Stana Lee okazała się mega sukcesem

Nieżyjący już Stan Lee był rysownikiem, który stworzył podwaliny dzisiejszego ekosystemu Marvela. To on wykreował postacie Spider-Mana, X-menów, Fantastycznej Czwórki itd. Z okazji setnej rocznicy narodzin artysty firma Kartoon Studios Inc. wydała wyjątkową kolekcję niewymiennych tokenów dot. prac Stana Lee. Chociaż rynek NFT w ostatnich okresach ma się, co by tu ukrywać, bardzo kiepsko, to seria dotycząca ojca Marvela okazała się strzałem w dziesiątkę!

Źródło: Bitcoinist

Historia Worldcoina budzi pewne znaki zapytania

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że swoją premierę miał projekt Worldcoin, którym momentalnie zainteresował się cały rynek kryptowalut. Jest to o tyle przełomowa inicjatywa, bowiem skupia się na stworzeniu cyfrowej tożsamości, która pozwalałby odróżnić działania prawdziwych ludzi od tych, które są prowadzone przez sztuczną inteligencję. Twórcy projektu chwalili się, że przed swoim oficjalnym startem udało im się zebrać społeczność 2 mln ludzi, którzy zapisali się do innowacyjnego procesu ”skanowanie biometrycznego”. Okazuje się jednak, że fakty mogą się nieco różnić od rzeczywistego stanu, a kilka rzeczy, które pojawiły się na etapie powstawania projektu mogą budzić pewne ”Red Flagi”. Blockchainowy detektyw ZachXTB opisał w punktach rzeczy, którym powinniśmy się przyjrzeć.

Kapitalizacja rynkowa stablecoinów leci w dół

W tym roku pierwsza kryptowaluta przez większość miesięcy notowała wzrosty, ale również i altcoiny ponownie rosną w siłę. Jednak tego samego nie można powiedzieć o stablecoinach. W samym lipcu ogólna kapitalizacja rynkowa tego sektora spadła o 1,3%. Liderzy tego rynku, czyli USDT od firmy Tether oraz USDC od Circle, w tym roku odnotowali spadek swojego marketcapu o 40% i 77%. Największym ”przegranym” jest i tak Binance USD (BUSD), którego mint zakończyła firma Paxos w wyniku presji regulacyjnej i pozwu ze strony SEC.

Źródło: Dailycoin

Binance próbuje uniknąć wojny z amerykańskim regulatorem

Dowodzona przez Changpeng Zhao giełda kryptowalut prowadzi w Stanach Zjednoczonych boje na kilku frontach. Przeciwko firmie jest prowadzone dochodzenie przez Departament Sprawiedliwości (DoJ), który podejrzewa ją o wspieranie sankcjonowanych inwestorów z Rosji. Do tego dochodzi poważny konflikt prawny z SEC, które postawiło temu podmiotowi aż 13 zarzutów. Binance próbuje chociaż uniknąć konfrontacji w sądzie z CFTC, czyli agencją regulującą handel kontraktami towarowymi. Wczoraj, tj. 24 lipca, do sądu wpłynął wniosek od prawników giełdy, by oddalić zarzuty stawiane przez tego regulatora przeciwko Binance.

Źródło: Reuters

TikTok rzuca rękawicę Twitterowi i Threads

Jak brzmi słynne powiedzenie, ”gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. I tak może być w przypadku TikToka, który właśnie zamierza konkurować z Twitterem (teraz to już w sumie ”X”) oraz Threads. Bijąca rekordy popularności chińska aplikacja wprowadziła bowiem możliwość publikowania contentu w formie tekstowej, co może sprawić, że serwis ten stanie się jeszcze bardziej konkurencyjny.

Źródło: Cointegraph

Kursy kryptowalut 25.07.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.