Altcoin | Słownik | CrypS.

Altcoin

Altcoin – alternatywny coin – każda kryptowaluta, która nie jest Bitcoinem. Określenie odnosi się do wszystkich kryptowalut (cyfrowa waluta z własnym blockchainem, siecią, użytkownikami), które przyszły po pierwszej i najpopularniejszej z nich. Altcoiny to obecnie 60% wartości rynku krypto (2Q 2019). 

5 przykładowych altcoinów

  1. ETH – ethereum 
  2. XRP – dawne ripple
  3. LTC – litecoin
  4. USDT – tether
  5. HMR – monero 

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.