Ten czynnik wskazuje na akceptację płatności w kryptowalutach na Twitterze | Wiadomości | CrypS.

Ten czynnik wskazuje na akceptację płatności w kryptowalutach na Twitterze

Jacek Walewski
elon musk Dogecoin [DOGE]

Elon Musk jest bezdyskusyjnie najsłynniejszym i może nawet najskuteczniejszym reanimatorem (od reanimacji) rynku kryptowalut. Gdy na tym ostatnim panuje nuda, miliarder wprawia np. świat w osłupienie, gdy ogłasza, że Twitter przestaje być Twitterem i staje się X. Teraz wiele osób uważa, że jest to szansa dla dogecoina.


Elon Musk: Twitter umarł, niech żyje X

Twitter został przejęty przez X Corp zarówno w celu zapewnienia wolności słowa, jak i jako akcelerator dla X, aplikacji do wszystkiego. To nie jest po prostu zmiana nazwy firmy

– zastrzegł w tweecie (a może już w “iksie”) Musk. Dodał, że jego platforma będzie czymś większym, niż była dotychczas. Ma umożliwić między innymi pewne kwestie dot. finansów. To ostatnie niektórzy uznali za otwarcie się X na kryptowaluty, z naciskiem na dogecoina.

 

Pytanie, czy spragnieni sukcesu dla swojego ulubionego memecoina inwestorzy nie nadinterpretowują już tego, co pisze Musk. Z drugiej strony niektórzy ekscytują się tym, że szef Tesli dodał do swojej biografii na portalu symbol #dogecoin.

 

Oliwy do ognia (a właściwie nadziei do serc inwestorów) dolał Raoul Pal, który w poście z 25 lipca zasugerował, że Musk może użyć dogecoina jako walutę służącą do płatności na platformie:

Będzie używał kryptowalut, aby móc dokonywać globalnych płatności dla twórców itp. Domyślam się, że użyje DOGE.

Czy to wszystko ma sens?

Nim szybko zalogujecie się na swoją ulubioną giełdę kryptowalut, by kupić dogecoina, warto zastanowić się, czy wszystko powyższe ma sens. Z jednej strony tak, bowiem pomysł, by wprowadzić DOGE na X jest intrygujący i pokazałby, że “stary Twitter” faktycznie wkracza w nową erę. Tyle że pamiętajmy, że za tym wszystkim stoi Musk, czyli jeden z najbardziej ekscentrycznych i nieobliczalnych biznesmenów na świecie. Chyba trudno budować swój portfel inwestycyjny w oparciu o jego kaprysy.

Inna sprawa, że jeżeli firma zdecyduje się na wprowadzenie kryptopłatności, doda do swojej platformy także bitcoina i ether. Wątpliwe, by ograniczyła się tylko do DOGE.

elon muskreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.