Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.12.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 19.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 grudnia.


Spis treści:


Vitalik Buterin krytykuje Elona Muska

Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin skrytykował miliardera Elona Muska za jego podejście do moderowania treści na Twitterze. Sam Musk niedawno uznał zablokował m.in. konto twórcy bota, który śledził lokalizację miliardera.

Platforma ograniczyła również profile dziennikarzy, którzy pisali posty o ElonJet. Następnie Musk szybko wprowadził nową politykę moderacji, która zakazuje śledzenia cudzej lokalizacji.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin krytykuje Elona Muska


Wierzyciele FTX mogą odzyskać do 40% swoich środków

Globalna firma bankowości inwestycyjnej – Jefferies Group – stwierdziła podobno, że wierzyciele FTX mogą odzyskać nawet 40% utraconych pieniędzy.

Oszacowała, że FTX jest winny wierzycielom od 10 do 13 mld dolarów. Nakreślił, że od 5 do 10 proc. tej kwoty musi zostać wypłacone adwokatom i odpowiednim administratorom, aby mogli oni rozpatrywać sprawy klientów.

Czytaj więcej: Wierzyciele FTX mogą odzyskać do 40% swoich środków


Liczba „martwych monet” wzrosła 2,5 raza rok do roku

W 2021 roku na stronie CoinGecko wymieniono ponad 8000 kryptowalut. Sprzyjał temu wzrost ich wartości. Od tego czasu 3300 kryptowalut zostało dezaktywowanych lub usuniętych z listy, a świat kryptowalut doświadczył jednego z największych spadków w swojej historii.

Zgodnie z zasadami CoinGecko, kryptowaluta może zostać usunięta z witryny z powodu braku aktywności przez dwa miesiące lub jeśli projekt okaże się scamem.  Liczba tzw. „martwych monet” w 2022 roku była 2,5 razy większa niż w 2020 roku i 3,5 razy większa niż w 2021 roku.

Czytaj więcej: Liczba „martwych monet” wzrosła 2,5 raza rok do roku


Amerykańscy prokuratorzy badają polityczne darowizny Sama Bankman-Frieda

Prokuratorzy federalni poszukują informacji na temat politycznych darowizn przekazanych przez byłego prezesa FTX Sama Bankman-Frieda i 2 jego współpracowników. W tym celu skontaktowali się z demokratycznymi członkami Komitetu Narodowego Demokratów, Komitetu Kampanii Kongresu Demokratów i kongresmanem Hakeemem Jeffriesem.

Czytaj więcej: Amerykańscy prokuratorzy badają polityczne darowizny Sama Bankman-Frieda


Nigeria zniesie zakaz dotyczący kryptowalut

Rząd Nigerii prawdopodobnie zamierza uchwalić ustawę legalizującą korzystanie z kryptowalut. Przewodniczący Izby Reprezentantów ds. Rynków Kapitałowych i Instytucji, Ibrahim Babangid stwierdził, że Nigeria musi płynąć ze światowymi innowacjami gospodarczymi. Jeśli ustawa o inwestycjach i papierach wartościowych z 2007 roku zostanie zmieniona, wówczas lokalna SEC będzie mogła traktować kryptowaluty i inne fundusze cyfrowe jako kapitał inwestycyjny.

Czytaj więcej: Nigeria zniesie zakaz dotyczący kryptowalut


Aleksander Winnik chce wyjść z aresztu za kaucją

Aleksander Winnik, Rosjanin oskarżony o wypranie co najmniej 4 miliardów dolarów za pośrednictwem giełdy Bitcoin BTC-e, poprosił amerykański sąd o zwolnienie go za kaucją z powodu opóźnienia procesu.

Adwokaci twierdzili, że Winnik od kilku miesięcy przebywa w areszcie, ale do sądu nie wpłynęły niezbędne dokumenty. Mają nadzieję, że w ciągu 60 dni otrzymają odpowiednie dokumenty do wglądu. –> źródło: Forklog


Oszuści wprowadzili na rynek prawie 120 000 tokenów od początku roku

Od początku 2022 roku do 1 grudnia na rynku pojawiło się 117 629 scamowych tokenów tzw. rug pull. To około 15 scamów na godzinę – szacuje Solidus Labs.

sytuacja na rynku kryptowalut 19.12.2022



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.