Amerykańscy prokuratorzy badają polityczne darowizny Sama Bankman-Frieda | Wiadomości | CrypS.

Amerykańscy prokuratorzy badają polityczne darowizny Sama Bankman-Frieda

Anna Sutowicz
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Prokuratorzy federalni poszukują informacji na temat darowizn przekazanych Demokratom i Republikanom przez byłego prezesa FTX Sama Bankman-Frieda i 2 jego współpracowników. Niektórzy politycy już deklarują zwrot otrzymanych środków.


Wygląda na to, że służby biorą pod lupę relacje Sama Bankmana-Frieda (SBF) z politykami. Amerykańscy prokuratorzy federalni badają darowizny polityczne przekazane demokratycznym i republikańskim ustawodawcom przez byłego prezesa FTX i 2 kierowników, z którymi współpracował. Donosi o tym New York Times.

Według raportu NYT, prokuratorzy z U.S. Attorney’s Office for the Southern District of New York skontaktowali się w tym celu z członkami Komitetu Narodowego Demokratów, Komitetu Kampanii Kongresu Demokratów i kongresmanem Hakeemem Jeffriesem.

Politycy zwrócą darowizny od SBF

W następstwie upadku giełdy kryptowalutowej FTX, niektórzy politycy zamierzają zwrócić darowizny związane z firmą lub przekazać pieniądze na cele charytatywne. Potwierdził to m.in. rzecznik Komitetu Narodowego Demokratów:

Biorąc pod uwagę zarzuty dotyczące potencjalnych naruszeń finansowania kampanii przez Bankmana-Frieda, odkładamy fundusze na zwrot 815 000 USD składek od 2020 r. Zwrócimy je, gdy tylko otrzymamy odpowiednie wskazówki w postępowaniu sądowym.

Służby Bahamów aresztowały Sama Bankmana-Frieda 12 grudnia na wniosek rządu Stanów Zjednoczonych. Miało to miejsce zaledwie dzień przed tym, jak miał zeznawać zdalnie przed Kongresem w sprawie bankructwa swojej firmy.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.