Nigeria zniesie zakaz dotyczący kryptowalut

Nigeria zniesie zakaz dotyczący kryptowalut

Anna Sutowicz
Gubernator Banku Centralnego Maroka mówi, że projekt ustawy o kryptowalutach jest już gotowy

Nigeria prawdopodobnie zamierza uchwalić ustawę legalizującą korzystanie z kryptowalut. Chce podążać za innowacjami.


Rząd Nigerii podobno planuje zalegalizować użycie bitcoina (BTC) i innych kryptowalut w kraju. Informuje o tym lokalna gazeta „Punch”. Ibrahim Babangida, przewodniczący Izby Reprezentantów do spraw Rynków Kapitałowych i Instytucji, zwrócił uwagę, że Nigeria musi płynąć ze światowymi innowacjami gospodarczymi:

Potrzebujemy wydajnego i dynamicznego rynku kapitałowego w Nigerii. Aby to zrobić, musimy nadążać za światowymi praktykami. (…) W ostatnim czasie na rynku kapitałowym zachodzi wiele zmian, zwłaszcza wprowadzenie walut cyfrowych, giełd towarowych i wielu innych istotnych rzeczy, które trzeba ująć w nowej ustawie.

Kryptowaluty w Nigerii

Ibrahim Babangida ujawnił także, że pomimo dotychczasowego zakazu Nigeryjczycy i tak używają zasobów cyfrowych. Z tego powodu zwrócił uwagę na potrzebę regulacji rynku. W przypadku, kiedy ustawa o inwestycjach i papierach wartościowych z 2007 roku zostanie zmieniona, wówczas lokalna SEC będzie mogła traktować kryptowaluty i inne fundusze cyfrowe jako kapitał inwestycyjny. Nowelizacja ustawy miałaby także określić rolę regulacyjną Banku Centralnego Nigerii i nigeryjskiej Komisji Giełdy Papierów Wartościowych w sprawach związanych z walutami cyfrowymi.

Informacje o prawdopodobnym zniesieniu zakazu pojawiają się blisko 24 miesiące po tym, jak Nigeria zakazała działalności kryptowalutowej, a Centralny Bank Nigerii (CBN) nakazał nigeryjskim giełdom kryptowalutowym i dostawcom usług zaprzestania działalności oraz upoważnił banki do zamknięcia kont wszelkich osób lub podmiotów, u których stwierdzono zaangażowanie w działalność handlową tej branży.

Gubernator Banku Centralnego Maroka mówi, że projekt ustawy o kryptowalutach jest już gotowyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.