Vitalik Buterin krytykuje Elona Muska | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin krytykuje Elona Muska

Redakcja
buterin

Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin skrytykował miliardera Elona Muska za jego podejście do moderowania treści na Twitterze.


Buterin w dyskusji o cenzurze mediów społecznościowych napisał:

Szybkie i zdecydowane działanie w odpowiedzi na katalizatory, jeśli chodzi o zakazy, to droga do autorytaryzmu.

Najnowsza fala blokad na Twitterze związana jest z profilem ElonJet, który śledził samolot Muska i podawał informacje do publicznej wiadomości. Miliarder uznał to za zagrożenie dla prywatności i zablokował m.in. konto twórcy bota, Jacka Sweeneya.

Platforma ograniczyła również profile dziennikarzy, którzy pisali posty o ElonJet. Następnie Musk szybko wprowadził nową politykę moderacji, która zakazuje śledzenia cudzej lokalizacji.

Według ankiety przeprowadzonej przez miliardera, większość użytkowników nie poparła decyzji o blokadzie. Wśród 3,7 mln uczestników 58,7% głosowało za natychmiastowym zniesieniem ograniczeń w porównaniu do 41,3% za odblokowaniem po tygodniu.

Buterin zasugerował również, że Twitter powinien dać użytkownikom 30-dniowe powiadomienie przed wdrożeniem nowych zasad moderacji treści.

Czy Musk powinien ustąpić z Twittera?

19 grudnia Musk uruchomił nową ankietę na temat konieczności ustąpienia przez niego ze stanowiska CEO Twittera. Wzięło w niej udział 17,5 miliona użytkowników, z czego 57,5% domagało się odejścia miliardera. Musk obiecał, że będzie śledził wyniki ankiety.

buterinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.