Wierzyciele FTX mogą odzyskać do 40% swoich środków | Wiadomości | CrypS.

Wierzyciele FTX mogą odzyskać do 40% swoich środków

Redakcja
ftx

Globalna firma bankowości inwestycyjnej – Jefferies Group – stwierdziła podobno, że wierzyciele FTX mogą odzyskać nawet 40% utraconych pieniędzy.


W wywiadzie dla The Block, Joseph Femenia – globalny szef Distressed Debt Trading w Jefferies – powiedział, że pojawiło się światło w tunelu dla wierzycieli FTX, którzy mogą odzyskać od 20% do 40% swoich aktywów.

Dyrektor wykonawczy, który utworzył pięcioosobowy zespół do pracy nad sprawami związanymi z upadłą giełdą, wyjaśnił, że stawki mogą się zmienić, gdy pojawią się nowe dane na temat bilansu FTX.

Femenia oszacował, że FTX jest winny wierzycielom od 10 do 13 mld dolarów. Nakreślił, że od 5 do 10 proc. tej kwoty musi zostać wypłacone adwokatom i odpowiednim administratorom, aby mogli oni rozpatrywać sprawy klientów.

Dyrektor wykonawczy przypomniał, że ofiary wielomiliardowego schematu Madoffa odzyskały ponad 14 mld dolarów, ale zapłaciły ponad 1,5 mld dolarów za opłaty administracyjne (około 10% całej sumy).

Upadek FTX

FTX została opisana przez amerykańskich prokuratorów jako „jedno z największych oszustw finansowych w historii USA”. Upadek giełdy spowodował znaczące spadki rynku kryptowalut i pozostawił wielu inwestorów z pustymi rękami.

Według dokumentów sądowych, były gigant kryptowalutowy jest winien swoim 50 największym wierzycielom ponad 3 miliardy dolarów. Wśród największych firm, które posiadały ekspozycję na upadłą platformę, znajdują się Temasek, Tiger Capital, BlackRock, Thoma Bravo, Sequoia Capital i inne.

ftxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.