Liczba "martwych monet" wzrosła 2,5 raza rok do roku | Wiadomości | CrypS.

Liczba “martwych monet” wzrosła 2,5 raza rok do roku

Redakcja
kryptowaluty jak zarabiać

Eksperci marketingowi z CoinGecko poinformowali, że liczba tzw. “martwych monet” w 2022 roku była 2,5 razy większa niż w 2020 roku i 3,5 razy większa niż w 2021 roku.


W 2021 roku na stronie CoinGecko wymieniono ponad 8000 kryptowalut. Sprzyjał temu wzrost ich wartości. Od tego czasu 3300 kryptowalut zostało dezaktywowanych lub usuniętych z listy, a świat kryptowalut doświadczył jednego z największych spadków w swojej historii.

Według CoinGecko kapitalizacja rynku kryptowalut spadła prawie 3,5 razy, z 3 bilionów dolarów do 866 miliardów dolarów. Tak szybki spadek nie oznacza jednak, że ekosystem blockchain uległ znaczącym zmianom strukturalnym – podkreślają analitycy.

Zgodnie z zasadami CoinGecko, kryptowaluta może zostać usunięta z witryny z powodu braku aktywności przez dwa miesiące lub jeśli projekt okaże się scamem.

Eksperci CoinGecko uważają, że w ciągu ostatniego roku pojawiło się zbyt wiele kryptoprojektów, tokenów i monet o niewielkiej wartości lub po prostu bez widocznego zastosowania. W większości przypadków zostały one opracowane przez anonimowych deweloperów.

Zbyt mało osób okazało się prawdziwie zaangażowanych, co ostatecznie przełożyło się na kolejne porażki i niepowodzenia – mówią analitycy.

Podobny pogląd wyraził wcześniej Arthur Hayes, który stwierdził, że najbardziej nieodpowiedzialne projekty już zbankrutowały.

kryptowaluty jak zarabiać



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.