Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.02.2023]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kurs kryptowalut 16.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 16 lutego 2023 roku


Spis treści:


Kurs bitcoina przebił 24 000 USD

Bitcoin przekroczył granicę 24 000 USD po raz pierwszy od dwóch tygodni. Tylko w ciągu jednej nocy pierwotna kryptowaluta zyskała aż 9 procent wartości. Był to największy dzienny wzrost pod względem procentów od 2 września. Wówczas BTC zyskał 10,5%.

kurs btc

Czytaj więcej: Kurs bitcoina przebił 24 000 USD


Keanu Reeves twierdzi, że krytyka kryptowalut tylko je wzmocni

Gwiazda „Matrixa” i przedsiębiorca, Keanu Reeves nazywa kryptowaluty niesamowitymi narzędziami do wymiany i dystrybucji zasobów. Twierdzi, że ich odrzucenie lub wyśmiewanie „tylko sprawi, że będzie lepiej”.

Czytaj więcej: Keanu Reeves twierdzi, że krytyka kryptowalut tylko je wzmocni


W sieci Bitcoin jest już 100 000 NFT

Od końca stycznia w na bitcoinie można umieszczać niewymienne tokeny dzięki projektowi Oridinals. Liczba NFT w sieci pierwotnej kryptowaluty wzrosła od tego czasu niezwykle szybko i osiągnęła obecnie pokaźny kamień milowy. Na bitcoinie wyemitowano już ponad 100 000 NFT co przyczyniło się do wzrostu opłat transakcyjnych.

Czytaj więcej: W sieci Bitcoin jest już 100 000 NFT


Gensler chce uregulować zasady przechowywania kryptowalut przez giełdy

Przewodniczący SEC, Garry Gensler, powiedział dziennikarzom, że dalsze plany SEC skoncentrują się na uregulowaniu przechowywania kryptowalut przez spółki z branży. Jeżeli Komisja postawi na swoim scentralizowane platformy handlowe mogą stanąć w obliczu poważnych problemów. Gensler chciałby, żeby cyfrowe aktywa, które przechowują na nich klienci, znajdowały się pod opieką instytucji finansowych, które otrzymają na to stosowną zgodę.

Czytaj więcej: Gensler chce uregulować zasady przechowywania kryptowalut przez giełdy


Sądy w Wyoming nie będą mogły wymusić ujawnienia kluczy prywatnych

Ustawa, przyjęta w Izbie Reprezentantów stanu Wyoming, zabrania lokalnym sądom zmuszania obywateli do ujawniania kluczy prywatnych do ich cyfrowych aktywów. Jedyny wyjątek dotyczy sytuacji, gdy klucz publiczny jest niedostępny, lub jeśli nie można ustalić szczegółów na temat przechowywanych środków. Jedyne co dzieli prawo od wejścia w życie to podpis gubernatora stanu.

Czytaj więcej: Sądy w Wyoming nie będą mogły wymusić ujawnienia kluczy prywatnych


USDT zyskuje na problemach BUSD

Kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła o ponad 1 miliard dolarów. Tymczasem BUSD – stablecoin od giełdy Binance emitowany przez Paxos – doznał spadku – z 16,14 mld USD do 14,2 mld USD. Sytuacja ta jest prawdopodobnie następstwem ataków amerykańskich regulatorów na jednego z jego rywali, BUSD.

Czytaj więcej: USDT zyskuje na problemach BUSD


EBC: Europejskie banki powinny już teraz ograniczać ekspozycje na krypto

Europejski Bank Centralny (EBC) prowadzi już rozmowy na temat ograniczenia kwot, które banki mogą umieścić w kryptowalutach. Nie są one jeszcze sfinalizowane, ale EBC chce, aby banki ograniczyły swoją ekspozycję zawczasu – czyli już teraz.

Czytaj więcej: EBC: Europejskie banki powinny już teraz ograniczać ekspozycje na krypto


Twórca Tornado Cash spędzi kolejne 3 miesiące w areszcie

Aleks Percew, który trafił do holenderskiego aresztu 10 sierpnia, wciąż nie otrzymał żadnych oficjalnych zarzutów. Mimo to sąd przedłuż jego zatrzymanie o kolejne 3 miesiące. Programista stojący za kodem open source, wykorzystywanym przez mikser kryptowalut Tornado Cash, jest oskarżany o stworzenie oprogramowania pozwalającego na pranie środków z cyberprzestępstw.

Czytaj więcej: Twórca Tornado Cash spędzi kolejne 3 miesiące w areszcie


Celsius osiąga porozumienie w sprawie przejęcia NovaWulf

Bankrutujący pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius ogłosił w środę, że wybrał Novawulf Digital Management, firmę inwestycyjną zajmującą się aktywami cyfrowymi, aby pomóc w doprowadzeniu do końca jego głośnej sprawy upadłościowej. Plan sprzedaży i reorganizacji został przedstawiony przez dłużników Celsiusa, z pełnym poparciem oficjalnego komitetu niezabezpieczonych wierzycieli. –> źródło: Decrypt


Sam Bankman-Fried zmuszony do ujawnienia nazwisk sygnatariuszy jego kaucji

Sędzia prowadzący sprawę karną Sama Bankmana-Frieda nakazał dziś ujawnienie nazwisk sygnatariuszy, którzy poręczyli za niego, pomagając mu wyjść z aresztów. Jak wynika z dokumentów sądowych Andreas Paepcke wyłożył 200 000 USD, a Larry Kramer 500 000 USD. Obaj pracowali na Uniwersytecie Stanforda – gdzie zatrudniali byli również rodzice Bankmana-Frieda, którzy są ich przyjaciółmi. –> źródło: Decrypt


Binance dąży do ugody z SEC

Jak ustalił The Wall Street Journal, Binance poszukuje możliwości zawarcia ugody z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Dyrektor ds. strategii firmy, Patrick Hillmann, powiedział dziennikarzom, że giełda szykuje już pieniądze potrzebne na zapłacenie potencjalnej grzywny. Nie wiadomo kiedy dojdzie do ugody, jednak Binance patrzy optymistycznie na przyszłość i zapewnia o swojej współpracy z władzami.


Analitycy zauważyli wymianę 1,6 mld USDC na kryptowaluty

Eksperci z Lookonchain uważają, że przyczyną ostatnich wzrostów kryptowalut, może być duży wolumen wymiany tokenów USDC na BTC i ETH. Od 10 lutego na rynek miały wpłynąć stablecoiny o wartości 1,6 mld dolarów, które trafiły na giełdy krypto.


Norweskie władze przejęły 5,9 mln $ z hacku mostu Ronin

Norweskie organy ścigania zajęły 60 milionów koron (5,9 miliona USD) skradzionych z sidechaina Ronin, popularnej gry Axie Infinity. Atak przypisywany hakerom z Korei Północnej był największym kryptowalutowym hackiem zeszłego roku, w wyniku którego skradziono aktywa o wartości 540 mln dolarów. W wytropieniu środków Norwegom pomagało FBI. –> Forklog

kurs kryptowalut 16.02.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.