USDT zyskuje na problemach BUSD | Wiadomości | CrypS.

USDT zyskuje na problemach BUSD

Redakcja
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła o ponad 1 miliard dolarów. Ten skok jest prawdopodobnie następstwem ataków amerykańskich regulatorów na jednego z jego rywali, czyli BUSD.


Kapitalizacja rynkowa USDT wynosiła we wtorek 68,47 mld USD. Niemniej jednak dzisiaj oscyluje w okolicach niemal 70 mld dolarów.

Tymczasem BUSD – stablecoin od giełdy Binance emitowany przez Paxos – doznał jeszcze większego spadku – z 16,14 mld USD do 14,2 mld USD.

Paxos, firma stojąca za tokenem, potwierdziła, że nie będzie już emitować nowych jednostek stablecoina od przyszłego tygodnia. Wszystko ze względu na nakaz nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych.

Stablecoiny takie jak BUSD i USDT to kryptowaluty indeksowane do wartości dolara amerykańskiego. Każdy z nich jest wspierany przez wielomiliardowe rezerwy, składające się głównie z gotówki i amerykańskich obligacji.

Straty BUSD mogą świadczyć o tym, że traderzy poszukujący płynności za pomocą stablecoinów wybierają Tether, aby uciec przed przyszłymi działaniami regulacyjnymi w USA. W przeciwieństwie do Paxos i Circle – emitenta drugiego największego stablecoina, USDC – Tether jest własnością iFinex z siedzibą w Hongkongu.

Rynek stablecoinów

Według danych DeFiLlama, ostatnie zyski Tethera zwiększyły jego dominację na rynku stablecoinów do 50,77%, przy czym cały rynek wart jest 136,93 miliard,3,

3dolarów.

USDC może jednak jeszcze zyskać na długoterminowym spadku BUSD. CEO Binance Changpeng “CZ” Zhao potwierdził, że jego giełda będzie musiała odejść od używania BUSD, być może robiąc miejsce dla USDC.

We wrześniu 2022 roku Binance rozpoczął konwersję większości głównych stablecoinów, w tym USDC (ale nie USDT), na BUSD. Oznaczało to, że każdy USDC wysłany do Binance był zasysany na rynek BUSD.

Paxos otrzymał również ostrzeżenie od SEC za rzekome emitowanie BUSD jako niezarejestrowanego papieru wartościowego. Główny strateg Circle, Dante Disparte, powiedział we wtorek, że jego firma nie otrzymała jeszcze podobnego ostrzeżenia.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.