Sieć Ronin zhackowana na 600 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Sieć Ronin zhackowana na 600 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ronin hack

Ronin Network, sieć która zasila Axie Infinity padła ofiarą hakerów. Napastnikom udało się zgarnąć łup w postaci 173 600 Ethereum i 25,5 mln USDC, co przekłada się na ponad 600 mln USD. Oznacza to, że był to największy hack DeFi w historii kryptowalut.

Od czasu ataku, który miał miejsce 23 marca, skradzione środki wpłynęły na giełdy FTX, Huobi i CryptoCom, a platformy zapowiedziały, że pomogą w ich śledzeniu. Binance z kolei tymczasowo zawiesiła wypłaty i depozyty w sieci Ronin. Sky Mavis, firma stojąca za Axie Infinity, oświadczyła, że zrekompensuje straty poszkodowanym osobom.

Według analizy przeprowadzonej przez PeckShield Inc, główny adres hakera “0x098B716B8Aaf21512996dC57EB0615e2383E2f96” zawierał znikomą ilość ETH. Niemniej jednak posłużyły one jako opłata transakcyjna za przeniesienie łupu do portfeli na scentralizowanych giełdach – 1220 ETH na FTX, 3750 ETH na trzy adresy Huobi i 1 ETH na portfel CryptoCom. Jednak większość środków wciąż znajduje się na głównym adresie hakera.

Atak trwał cały tydzień

Analiza on-chain przeprowadzona przez Mistracker wykazała, że haker od 23 marca stopniowo zamienił 25,5 mln USDC na ETH, ale dopiero 28 marca o 2:30:38 zaczął przenosić środki na inne adresy. Na dzień 30 marca w czterech portfelach należących do napastnika znajdowało się w sumie ponad 180 ETH.

Aby wesprzeć dochodzenie w sprawie tego incydentu, giełda Binance w dniu 29 marca zablokowała podejrzane adresy i zawiesiła wszystkie wpłaty i wypłaty w sieci Ronin. Firma ogłosiła również, że “wstrzymane zostały wypłaty WETH w sieci Ethereum oraz funkcja konwersji z WETH na ETH”.

Dyrektor operacyjny Axie Infinity Aleksander Larson przyznał, że do incydentu doprowadził “atak socjotechniczny połączony z błędem ludzkim z grudnia 2021 roku”. Zapowiedział też, że firma stojąca za projektem zwróci wszystkie środki poszkodowanym użytkownikowm.

ronin hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.