Keanu Reeves twierdzi, że krytyka kryptowalut tylko je wzmocni

Keanu Reeves twierdzi, że krytyka kryptowalut tylko je wzmocni

Anna Sutowicz
Keanu Reeves na temat kryptowalut

Keanu Reeves nazywa kryptowaluty niesamowitymi narzędziami do wymiany i dystrybucji zasobów. Twierdzi, że ich odrzucenie „sprawi tylko, że będzie lepiej”.


Wygląda na to, że kanadyjski artysta i przedsiębiorca Keanu Reeves, stał się kimś w rodzaju fana kryptowalut. W szczególności zainteresował się implikacjami technologii sztuki cyfrowej, takimi jak sztuczna inteligencja i niewymienne tokeny (NFT). Jego zdaniem, obecnie ludzie dorastają z tymi narzędziami.

Myślę, że zasada, idee stojące za niezależną walutą są niesamowite. Wyśmiewanie kryptowalut lub ich zmienności tylko poprawi je pod względem sposobu ich ochrony – powiedział w niedawnym wywiadzie dla Wired promującym jego nowy film „John Wick 4”.

Zapytany, czy firmy takie jak Meta uczyniły metaverse wystarczająco dostępnym, Reeves stwierdził:

To tak, jakby stworzyli więcej ziemi. Jest więcej ziemi na sprzedaż. To tworzenie bogactwa i szansa.

Ale nadal pozostaje nieco sceptyczny co do samego świata metaverse:

To jest to sensorium. To widowisko. (…) I jest to system kontroli i manipulacji. Klęczymy patrząc na ściany jaskini i oglądając projekcje i nie mamy szansy spojrzeć za siebie. Albo z boku – powiedział.

Keanu Reeves i NFT

W ostatnich latach aktor coraz bardziej angażuje się w przestrzeń NFT. Został doradcą organizacji charytatywnej zajmującej się sztuką cyfrową The Futureverse Foundation, finansującej artystów chcących wejść w przestrzeń NFT. Organizacja charytatywna, wspierana przez projekty NFT Non-Fungible Labs i Fluf World, ma za zadanie „uczynić metaverse dostępnym dla większej liczby osób, zwłaszcza ze środowisk w niekorzystnej sytuacji”.

Keanu Reeves na temat kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.