Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.01.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 10.01.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Flare (FLR) w końcu rozdał airdrop

Flare – sieć wyroczni warstwy 1 – rozpoczęła airdrop tokenów FLR na wielu głównych giełdach, w tym Binance, OKX, Kraken, Bithumb, UpBit, KuCoin i BitBank.

Projekt rozdał użytkownikom 4,279 miliarda tokenów FLR. Oznacza to, że jest to jedna z największych dystrybucji tokenów w historii kryptowalut.

Czytak więcej: Airdrop dla posiadaczy XRP w końcu jest! Sprawdź ile Flare mogłeś dostać


W Niemczech odkryto nowego krypto trojana „Godfather”

Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) wydał oficjalne ostrzeżenie o nowym złośliwym oprogramowaniu zwanym Godfather, które zbiera dane użytkowników w aplikacjach bankowych i kryptowalutowych.

BaFin twierdzi, że program skierowany jest do ponad 400 aplikacji działających nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie. Zasada działania „Ojca Chrzestnego” jest prosta – program imituje strony aplikacji bankowych i kryptowalutowych, wykradając dane użytkownika w trakcie ich wprowadzania.

Czytaj więcej: W Niemczech odkryto nowego krypto trojana „Godfather”


USA: ukradł 712 BTC zajętych przez skarbówkę. Grozi mu 40 lat więzienia

Gary Harmon, brat Larry’ego Harmona, założyciela miksera kryptowalut Helix, przyznał się 6 stycznia do kradzieży ponad 712 bitcoinów (BTC) skonfiskowanych przez rząd USA. Zgodził się na przepadek kryptowalut i zysków pochodzących z bezprawnie przeniesionych środków, w tym ponad 647,41 BTC, 2,14 Ethereum (ETH) i 17 404 400,64 Dogecoin (DOGE). Grozi mu do 40 lat więzienia.

Czytaj więcej: USA: ukradł 712 BTC zajętych przez skarbówkę. Grozi mu 40 lat więzienia


Brazylijski Nostradamus przepowiada koniec kryptowalut

„Brazylijski Nostradamus” Athos Salomé przewidział katastrofalny koniec branży kryptowalut. Zapowiada także pojawienie się nowej waluty.

Czytaj więcej: Brazylijski Nostradamus przepowiada koniec kryptowalut


Departament Sprawiedliwości przejął akcje Robinhood należące do FTX

Departament Sprawiedliwości USA zajął 55 273 469 akcji Robinhood w ramach sprawy przeciwko założycielowi FTX – Samowi Bankman-Friedowi.

Papiery wartościowe wyceniono na ~456 mln USD (podczas zamknięcia notowań 6 stycznia). Pod kontrolą agencji znalazło się również ponad 20 mln dolarów, które to aktywa były przechowywane w firmie brokerskiej ED&F Man Capital Markets.

Czytaj więcej: Departament Sprawiedliwości przejął akcje Robinhood należące do FTX


Huobi Korea dystansuje się od spółki matki

Południowokoreańska jednostka giełdy kryptowalutowej Huobi dystansuje się od swojej spółki matki. Huobi Korea zamierza prowadzić swoją działalność niezależnie, wynegocjowawszy wcześniej własność własnego kapitału. Ponad połowa południowokoreańskiej jednostki należy do założyciela Huobi Global, Leona Lee. Innymi głównymi udziałowcami są Korea Land Trust i Joe Guk-Bong. Ten ostatni rzekomo zamierza pozyskać pakiet kontrolny od Lee.

Czytaj więcej: Huobi Korea dystansuje się od spółki matki


Testnet aktualizacji Ethereum „Shanghai” już w lutym

Wstępny harmonogram aktualizacji Shanghai jest ustalony na marzec 2023, a deweloperzy Ethereum zamierzają uruchomić publiczne sieci testowe już w lutym.

Aktualizacja ma na celu umożliwienie wypłat monet stakowanych przez walidatorów. Tej funkcji brakuje obecnie w sieci Ethereum, a twórcy uważają ją za najwyższy priorytet na pierwszy kwartał 2023 roku. –> źródło: CryptoPotato


CFTC oskarża hakera Mango Markets o manipulację rynkiem

Commodities and Futures Trading Commission (CFTC) oskarżyła hakera Mango Markets – Avrahama Eisenberga o naruszenie federalnych przepisów dotyczących towarów. W październikowym ataku jego łupem padły cyfrowe aktywa o wartości 110 milionów dolarów. –> źródło: Decrypt


Ponad połowa startupów opóźnia wydanie tokenów

Według opracowania The Block wiele funduszy VC zgłasza, że ​​co najmniej połowa wspieranych przez nie startupów krypto wstrzymuje uruchomienie tokenów. Przykładowo: Spartan Group, czyli jeden z najbardziej aktywnych inwestorów w branży DeFi potwierdził, że na giełdach notowane jest mniej niż 40% ze 108 projektów, które finansował. W identycznej sytuacji jest także fundusz venture capital Ascensive Assets (60% wspieranych przez niego startupów nie wystartowało z tokenami).


Hongkong potwierdza plany wsparcia branży kryptowalut

Paul Chan pełniący funkcję sekretarza finansowego Hongkongu potwierdził, że terytorium zależne Chin jest otwarte na firmy z branży kryptowalut z całego świata. Miasto opracowało dla nich przejrzysty system licencjonowania, w którym muszą spełniać podobne wymogi do spółek z tradycyjnego sektora finansowego.


Nepal nakazuje blokowanie stron związanych z kryptowalutami

Nepalski Urząd ds. Telekomunikacji nakazał dostawcom Internetu blokować strony internetowe, aplikacje lub sieci online, działające w obszarze kryptowalut. Firmy, które nie zastosują się do instrukcji, są narażone na działania prawne ze strony władz kraju. Pomimo wrogiego podejścia rządzących, Nepal znalazł się na 16 miejscu zeszłorocznego raportu Global Crypto Adoption Index 2022, autorstwa Chainalysis. –> źródło: CoinDesk


Sankcje nie dają rady powstrzymać Tornado Cash – twierdzą analitycy

Sankcje wymierzone w mikser Ethereum Tornado Cash nie są wstanie doprowadzić do jego wyłączenia – donoszą analitycy Chainalysis. Działania amerykańskich władz znacząco ograniczyły wykorzystanie rozwiązania. Ilość środków przysyłanych do miskera spadła o 68%. Decentralizacja sprawia jednak, że całkowite zablokowanie Tornado Cash jest niewykonalne.

kurs kryptowalut 10.01.2023



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.