USA: ukradł 712 BTC zajętych przez skarbówkę. Grozi mu 40 lat więzienia

USA: ukradł 712 BTC zajętych przez skarbówkę. Grozi mu 40 lat więzienia

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Aresztowano podejrzanych o DoppelPaymer

Gary Harmon, brat Larry’ego Harmona, założyciela miksera kryptowalut Helix, przyznał się do kradzieży ponad 712 bitcoinów (BTC) skonfiskowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych. Teraz grozi mu do 40 lat więzienia.


Zgodnie z raportem Departamentu Sprawiedliwości USA, 31-letni Gary James Harmon z Cleveland w stanie Ohio przyznał się 6 stycznia do kradzieży ponad 712 bitcoinów (BTC) z International Revenue Service (IRS). Środki te podlegały konfiskacie.

W lutym 2020 roku brat Gary’ego, Larry Harmon został aresztowany w USA pod zarzutem wyprania ponad 300 mln USD za pośrednictwem rynków Darknet. Wówczas stróże prawa skonfiskowali mu różne aktywa, w tym urządzenie do przechowywania bitcoinów, ale nie mogli uzyskać dostępu do kryptowalut.

Wiedząc, że rząd starał się odzyskać bitcoiny przechowywane na zajętym urządzeniu w celu przepadku w sprawie karnej Larry’ego Harmona, Gary wykorzystał dane uwierzytelniające swojego brata do odtworzenia portfeli bitcoinów i potajemnie przetransferował bitcoiny do własnych portfeli. Część skradzionych środków wydał na duże zakupy i wydatki osobiste.

Gary Harmon przyznał się do kradzieży kryptowalut

Gary Harmon zgodził się także na przepadek kryptowalut i innych własności pochodzących z oszukańczo pobranych dochodów, w tym ponad 647,41 BTC, 2,14 Ethereum (ETH) i 17 404 400,64 Dogecoin (DOGE).

Podczas, gdy zarzut oszustwa elektronicznego podlega ustawowej maksymalnej karze do 20 lat więzienia, mówi się, że zarzut utrudniania działalności wymiaru sprawiedliwości podlega ustawowej maksymalnej karze 20 lat więzienia. Sędzia główny Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych wyznaczył rozprawę na 17 marca 2023 r.

Aresztowano podejrzanych o DoppelPaymer



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.