Airdrop dla posiadaczy XRP w końcu jest! Sprawdź ile Flare mogłeś dostać

Airdrop dla posiadaczy XRP w końcu jest! Sprawdź ile Flare mogłeś dostać

Mariusz Przepiórka
airdrop tokenów flare flr

Po dwuletnim oczekiwaniu społeczność kryptowalutowa wreszcie doczekała się airdropu tokenów Flare. W poniedziałek do milionów odbiorców trafiły miliardy FLR.


Pierwotnie dystrybucja była planowana na 2020 rok, ale ostatecznie airdrop nastąpił w poniedziałek o godzinie 18:59 EST. W ramach dystrybucji rozdysponowano 4,28 miliarda tokenów FLR – natywnej monety Flare. Tokeny zostały podzielone między zakwalifikowanych odbiorców, którzy zostali wybrani na podstawie migawki wykonanej w grudniu 2020 roku, obejmującej portfele posiadające w tamtym momencie co najmniej 1 XRP.

Ile tokenów Flare powinno trafić do zakwalifikowanych osób? Około 0.1511 FLR za każe 1.0000 XRP posiadane w grudniu 2020 roku. Aktualnie cena jednego tokena to 0,00039 USD.

Airdrop FLR był wspierany przez takie giełdy kryptowalut jak 

Pełna lista platform, które miały przesłać środki zakwalifikowanym klientom, jest dostępna na stronie Flare Network.

4,28 mld FLR przekazane użytkownikom to początkowy airdrop projektu i stanowi 15% całej podaży tokenów. Pozostałe 85% będzie dystrybuowane w ciągu najbliższych trzech lat. Wtórna dystrybucja etapowa będzie przebiegać w oparciu o głosowanie społeczności w ramach sieci Flare.

Posiadacze tokenów FLR z wczorajszego airdropu będą mogli głosować na propozycję zarządzania wtórną dystrybucją. Aby to zrobić, będą musieli zamienić swoje tokeny FLR na wersję wrap (patrz opakowane tokeny).

Co to jest Flare?

Flare powstał jako projekt, którego celem było stworzenie ekosystemu DeFi dla Ripple, dlatego airdrop był powiązany z XRP. W ciągu ostatnich dwóch lat projekt został zmodyfikowany i obecnie jego celem jest dostarczanie rozwiązań w zakresie inteligentnych kontraktów dla sieci blockchain, które nie mają możliwości współdziałania z takimi kontraktami.

Blockchain Flare to sieć warstwy 1, która obejmuje protokoły pozyskiwania danych i usługę wyroczni, przy czym jej Time Series Oracle zapewnia wysoce zdecentralizowane ceny i zasilanie danymi dla aplikacji kryptowalutowych bez konieczności korzystania ze scentralizowanych dostawców. Flare twierdzi, że oferowana usługa wyroczni ma około 100 niezależnych dostawców danych, którzy dostarczają wiarygodne informacje co trzy minuty.

W rundzie finansowania przeprowadzonej w czerwcu 2021 projekt zebrał 11,3 mln USD. Rundę prowadziła firma Kenetic Capital z Hongkongu. W finansowaniu uczestniczyły również takie podmioty jak Digital Currency Group i Coinfund.

airdrop tokenów flare flrreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.