Huobi Korea dystansuje się od spółki matki | Wiadomości | CrypS.

Huobi Korea dystansuje się od spółki matki

Redakcja
huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dash

Południowokoreańska jednostka giełdy kryptowalutowej Huobi dystansuje się od swojej spółki matki. Informację tę podała lokalna publikacja News1.


Huobi Korea zamierza prowadzić swoją działalność niezależnie, wynegocjowawszy wcześniej własność własnego kapitału.

Ponad połowa południowokoreańskiej jednostki należy do założyciela Huobi Global, Leona Lee. Innymi głównymi udziałowcami są Korea Land Trust i Joe Guk-Bong, podają media. Ten ostatni rzekomo zamierza pozyskać pakiet kontrolny od Lee.

Plotki czy fakty?

3 stycznia dziennikarz Colin Wu poinformował, że pracownicy giełdy zaczną otrzymywać wynagrodzenie w stablecoinie zamiast w walucie fiat, a ci, którzy się na to nie zgodzą, mogą zostać zwolnieni. Pod koniec grudnia źródła ujawniły plany anulowania rocznych premii i redukcji personelu z 1200 do 600-800 osób.

W społeczności pojawiły się później plotki o zamknięciu wewnętrznych kanałów komunikacji z pracownikami, zagrożeniu funduszy użytkowników i potencjalnej niewypłacalności giełdy.

Założyciel Tron Justin Sun zaprzeczył, że Huobi ma kłopoty. Podkreślił też, że aktywa użytkowników są bezpieczne.

Przypomnijmy, że w październiku Sun dołączył do rady doradczej giełdy. Będzie on uczestniczył w rozwoju firmy jako doradca wraz z pozostałymi czterema przedstawicielami firm tradycyjnych i blockchainowych.

huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dashreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.