Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 05.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 5 lutego 2024 r.


Spis treści:


Wyciek danych klientów Binance. Prawda czy fake?

Kolejna afera związana z Binance! Na cieszącej się złą sławą platformie, na której dokonuje się (w głównej mierze) działań w nie do końca legalnych celach, pojawiło się ogłoszenie dot. sprzedaży pakietu danych klientów wspomnianej giełdy. Sama firma zaprzecza, jakoby to była prawda, aczkolwiek haker twierdzi, że można sprawdzić autentyczność oferowanych danych.

Czytaj więcej: Dane klientów Binance do kupienia na Dark Web’ie. Giełda wydała komunikat

Deepfake’owa dyrekcja wielkiej firmy kradnie 25 mln USD

Ten poziom przebiegłości zdecydowanie doceniliby bohaterowie słynnego serialu “Dom z papieru”. Jak widać, dziś absolutnie nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że dana osoba po drugiej stronie ekranu jest tym, za kogo może się podawać. W Hongkongu doszło do kradzieży na 25,5 mln dolarów, którą przeprowadzono za pośrednictwem fałszywej rozmowy video z jednym z pracowników obrabowanej firmy.

MiCa jednak zezwoli na pewne uchylenia od nowych przepisów

Trwają konsultacje w sprawie modyfikacji niektórych zapisów prawnych w ramach ustawy MiCa. Jeśli wszystko się powiedzie, to między innymi skorzystają na tym młode projekty z UE w kwestii finansowania przez podmioty z innych regionów.

Czytaj więcej: Dobra wiadomość dla traderów z UE! Część przepisów w ramach MiCA zostanie złagodzona

Shiba Inu przynosi straty większości inwestorom

SHIB Army regularnie zachwyca się doniesieniami od zespołu twórców tego projektu, aczkolwiek niezbite dane mówią same za siebie. Obecnie większość nabywców tego memecoina jest stratna na tej inwestycji i nie zrzuci się tutaj winy na długą kryptozimę. Jeden z czynników w szczególności zapala czerwoną lampkę przed zakupem tego aktywa.

Czytaj więcej: Mimo dużej popularności ponad 65% inwestorów tego memecoina jest na minusie. W czym tkwi problem?

Dni Gary’ego Genslera są policzone

CEO Galaxy Digital podzielił się kilkoma cennymi obserwacjami dot. sektora kryptowalut. Między innymi pokusił się o stwierdzenie, że bessa wyczyściła tę branżę ze słabych projektów, co jest faktem i jej dobrym następstwem. Idąc dalej, wskazał na kilka kwestii, które zadecydują o tym, że rynek ten będzie piął się ku góry i zyskiwał nowych inwestorów.

Czytaj więcej: Te zmiany doprowadzą do wzrostów na rynku kryptowalut – twierdzi Mike Novogratz


Newsy z weekendu


Najbliższa hossa będzie ostatnią. Wiceprezes Bitcoin Foundation jest co do tego pewien

Jeden z pierwszych w historii kryptowalut bitcoinowy milioner twierdzi, że przed nami ostatnia szansa, by się porządnie dorobić na tym aktywie. Przed nami ponoć “epicki” rajd cenowy, który jednak ma być i ostatnim. Czy zgadzamy się z tym twierdzeniem? Nie do końca, ale przedstawiona przez tego early adoptera teoria także nie jest czymś pozbawionym sensu.

Czytaj więcej: To będzie ostatnia hossa na bitcoinie. Early adopter szokuje i wyjaśnia swoją teorią

Dolar nie ma przyszłości. Tim Draper wyjaśnia, dlaczego to BTC będzie walutą rezerwową

Pewnego dnia ludzie nie będą chcieli już płacić dolarem, a za jedzenie będziemy rozliczać się w bitcoinach – twierdzi znany biznesmen, który zapowiada poważne kłopoty dla amerykańskiego systemu finansowego.

Czytaj więcej: Tim Draper wieszczy świat Fallouta, w którym będziemy płacić bitcoinami i podcierać się dolarami

Donald Trump zaczyna panikować

Walczący o powrót do Białego Domu jako prezydent USA Donald Trump próbuje przekonać wszystkich, że sztuczna inteligencja to zagłada dla ludzkości. Twierdzi, że jest to narzędzie, które może doprowadzić do wybuchu kolejnych wojen… chociaż zaczekaj. W sumie to nie jest najgorsze w tej kwestii, bowiem Trumpa najbardziej przeraża jedna rzecz dot. tego problemu.

Czytaj więcej: Donald Trump obejrzał „Terminatora” o jeden raz za dużo. Przyznał, że boi się nowych technologii

Branża kryptowalut nie radzi sobie z deepfake’ami?

Jeśli natraficie w sieci na nagranie, na którym znana postać zachęca do skorzystania z danej platformy brokerskiej, powinna Wam się w pierwszej kolejności zapalić czerwona lampka. Zwłaszcza, jeśli jest to postać ogromnego kalibru, a o jej współpracy z daną marką nigdzie nie było słychać. Deepfake’i generowane przez sztuczną inteligencję to jedno, ale problemem jest również to, że platformy społecznościowe nic za bardzo nie robią z tym zjawiskiem.

Czytaj więcej: Kolejny deepfake na rynku kryptowalut. Wizerunek wpływowego biznesmena wykorzystany do promocji SCAMu

Studenci tacy biedni, ale dali się namówić na inwestycję 1,2 mln USD w kryptowaluty

Od skarbnika klasowego do założyciela funduszu hedgingowego. Ta sytuacja wydarzyła się naprawdę i skończyła niestety tragicznie dla większości bohaterów tego artykułu. Jednakże płynie z tego wniosek taki, by nie ufać nigdy nikomu, kto w pięknych słowach opowiada nam o pomnożeniu naszego majątku dzięki cudownej technologii.

Czytaj więcej: Nauczyciel dostał od uczniów 1,2 mln USD. Miał tę kwotę pomnożyć za pomocą AI. Finał był tragikomiczny

Sztuczna inteligencja przejmuje gastronomię

Jeżeli myślicie, że zasięg sztucznej inteligencji nie dotrze do miejsc pracy, którą wykonuje się fizycznie, to jesteście w błędzie. W zeszłą sobotę informowaliśmy Was o tym, że AI już w Niemczech zaczyna stanowić zagrożenie w sektorze kolejowym, a teraz przenosimy się do Włoch, gdzie roboty przejmują gastro. Ciekawe, w którym momencie stwierdzą, że “jest tabaka”.

Czytaj więcej: Roboty AI chcą zabrać pracę kolejnej grupie zawodowej. Są na tym polu bezwzględne!

Kursy kryptowalut 05.02.2024



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.