Tim Draper wieszczy świat Fallouta, w którym będziemy płacić bitcoinami i podcierać się dolarami | Wiadomości | CrypS.

Tim Draper wieszczy świat Fallouta, w którym będziemy płacić bitcoinami i podcierać się dolarami

Jacek Walewski
Tim Draper upadek dolara USA

Inwestor Tim Draper od ponad dekady jest fanem bitcoina. W czasie rozmowy z Bloombergiem powiedział, że BTC to waluta przyszłości. Dolar zaś straci swoją wartość.


  • Tim Draper uważa, że bitcoin będzie walutą przyszłości,
  • Jego zdaniem dolary staną się bezwartościowe.

Tim Draper: będę robił zakupy za bitcoiny i basta!

Nastroje w USA nie są chyba zbyt dobre. Choć kraj ten pozostaje mocarstwem, a dolar walutą rozliczeniową świata, niektórzy członkowie amerykańskiej elity twierdzą, że widzą światełko w tunelu, którym jest jednak pędzący w stronę Zachodu pociąg. Zderzenie z maszyną może zakończyć się nieszczególnie dobrze.

Władze w Waszyngtonie mają widzieć, co się dzieje i stąd ich lęk dot. bitcoina.

Kilka rzeczy, których się nie spodziewałem. Nie spodziewałem się, że rząd USA będzie tak paranoiczny na punkcie [bitcoina]. Oczekiwałem, że rząd USA wymyśli, jak go opodatkować i jak pozwolić ludziom na prowadzenie interesów z bitcoinem jako walutą bazową. Stało się to w wielu innych krajach i dlatego bitcoin radzi sobie tak dobrze

– powiedział Draper i dodał, że bitcoin jest najlepszą walutą.

Wskazał, że bitcoin uniemożliwia przestępczą działalność, bowiem transparentność blockchaina pomaga łapać osoby, które za pomocą kryptowalut piorą pieniądze lub handlują narkotykami.

Run na banki

Nie tylko jednak fakt, że BTC jest taki super, sprawi, że dolar upadnie. Zdaniem Drapera przed nami poważny kryzys i run na banki.

Myślę, że nadejdzie moment, w którym nastąpi run na banki

– ostrzegł. Dodał, że wierzy w to, że on sam będzie „mógł kupić żywność, ubrania i schronienie za bitcoiny„. Co stanie się z dolarem?

Ludzie nie będą już chcieli dolarów

– odparł, sugerując, że wszyscy zrozumieją chyba wtedy, że dolar to tylko kawałek papieru, który nie ma wartości.

I faktycznie, waluty fiat mają tylko taką wartość, jaką im nadajemy. Do tego banki centralne stale niszczą tę ostatnią przez dodruk. Może więc faktycznie za kilka lat kryptowaluty staną się realnymi walutami, a dolary, euro i złotówki stracą na wartości?

Tim Draper upadek dolarareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.