Donald Trump obejrzał "Terminatora" o jeden raz za dużo. Przyznał, że boi się nowych technologii | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump obejrzał “Terminatora” o jeden raz za dużo. Przyznał, że boi się nowych technologii

Donald Trump i sztuczna inteligencja USA

Donald Trump wypowiedział się na temat AI. Twierdzi, że sztuczna inteligencja może być dziś najniebezpieczniejszą rzeczą na świecie. Tak, w końcu coś przeraziło Trumpa!


  • Donald Trump jednak się czegoś boi – to AI,
  • W wywiadzie dla mediów wskazał na zagrożenia, jakie płyną z deepfake’ów.

Donald Trump boi się AI

Trump twierdzi, że sztuczna inteligencja może być najniebezpieczniejszą rzeczą na świecie:

To takie przerażające

– powiedział niewyraźnie serwisowi Fox Business tuląc przy tym misia i ssąc paluszek.

Trump ostrzegł, że sztuczną inteligencję można wykorzystać do prowadzenia np. działań wojennych.

Trzeba coś z tym zrobić i to szybko!

– dodał zgrywając znów bohatera.

Deepfake’i

Były (i może przyszły) prezydent poruszył także temat deepfake’ów. Wskazał, że to “ogromny problem”.

I chyba w tym momencie dochodzimy do tego, o co dokładnie chodzi. Trump wkurza się na AI, bo ta bywa wykorzystywana przeciwko niemu. Nie chodzi więc raczej o dobro ludzkości, a samego egocentrycznego Donalda!

Z drugiej jednak strony, Trump zwraca uwagę na ważny problem. Wskazał, że wizerunki tak znanych osób jak on mogą być wykorzystywane przez scamerów. Ci ostatni projektują przecież video deepfake’i, które pozwalają im reklamować swoje produkty za pomocą “pochwał” ze strony znanych polityków, celebrytów czy biznesmenów.

Rozwój AI sprawił, że powoli ciężko już odróżnić prawdę od fikcji. Jeżeli więc za niedługo w social mediach wyświetli ci się reklama, na której Leonardo DiCaprio próbuje ci sprzedać nową, wspaniałą kryptowalutę, dwa razy się zastanów.

Zresztą AI bywa wykorzystywana w kampanii wyborczej w USA. W sieci pojawił się klip, na którym Trump ma dziwne czerwone plamy na rękach. Ktoś zdawał się sugerować, że to ślady krwi. Były prezydent powiedział Markowi Meredithowi z Fox News, że mogły zostać “nałożone” na jego ręce właśnie za pomocą AI.

Trump walczy po raz kolejny o prezydenturę USA. Blisko osiem lat temu wygrał z Hillary Clinton, po czterech latach został pokonany przez Joe Bidena. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku wróci do Białego Domu z tarczą.

Donald Trump i sztuczna inteligencjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.