Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 18.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 18.01.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 18.01.22]
 • Ostrzeżenie przed wysoką zmiennością na rynku Bitcoina!
  Serwis Glassnode ostrzega traderów przed nachodzącą, wysoką zmiennością na rynku Bitcoina. Wszystkiemu winny jest wysoki open interest, który przyczyniał się do głębszych wahań w przeszłości.
 • Coinbase nawiązuje współpracę z Mastercard, aby ułatwić kupowanie NFT
  Czołowa giełda kryptowalut Coinbase nawiązała współpracę z gigantem przetwarzania płatności Mastercard, aby uprościć zakup niewymiennych tokenów (NFT).
 • Binance spaliła 1,6 mln BNB w pierwszym automatycznym spalaniu
  Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – zakończyła niedawno 18. kwartalne spalanie BNB. Tym samym usunęła z obiegu największą wartość denominowaną w dolarach w historii.
 • Użytkownicy protokołu Multichain tracą 1,4 mln z powodu luki
  Błąd w protokole Multichain Bridge spowodował, że użytkownicy stracili ponad 1,4 miliona dolarów na rzecz hakerów. Potencjalnie zagrożone są też kolejne miliony.
 • Polygon aktywuje aktualizację EIP-1559
  Polygon uruchomił EIP-1559. Aktualizacja ustali bazową opłatę za transakcje i zainicjuje spalanie tokenów MATIC w czasie rzeczywistym.
 • OKEx zmienia nazwę i wskakuje na drugie miejsce wśród giełd kryptowalutowych
  Spółka OKX, która niedawno stała się drugą co do wielkości giełdą kryptowalutową na świecie pod względem wolumenu transakcji spot, ogłosiła dziś zmianę nazwy. Ruch ten ma odzwierciedlać dynamikę i coraz szybszą adopcję kryptowalut.
 • Cardano ułatwia deweloperom rozwój smart kontraktów. Czy to czas na wzrosty?
  Cardano podejmie współpracę ze spółką EMURGO, w celu uruchomienia nowego projektu, który pomoże w usprawnieniu smart kontraktów. To szansa dla zewnętrznych deweloperów i potencjalny zwiastun przyszłych wzrostów na rynku kryptowaluty.
 • SpiceDAO dokonało nietypowego zakupu na kwotę 3,8 mln USD
  Grupa SpiceDAO, specjalizująca się w NFT, dokonała dość nietypowego zakupu. Za kwotę blisko 3,8 mln USD kupiła książkę autorstwa A. Jodorowsky’ego „Duna”. Grupa jest teraz przekonana, że w ten sposób nabyła prawo do ekranizacji tej książki i wydania kolekcji NFT.
 • PeckShield: w ataku na Crypto.com skradziono co najmniej 4600 ETH
  Platforma Crypto.com straciła co najmniej 4600 ETH (ok. 15 mln USD) w ataku hakerskim – donoszą badacze PeckShield. CEO giełdy twierdzi, że nie zniknęły żadne środki, należące do klientów.
 • BitMEX planuje przejęcie niemieckiego banku
  Ufundowana przez dyrektora generalnego BitMEX, grupa BXM Operations AG podpisała umowę, zgodnie z którą przejmie 268-letni, niemiecki bank Bankhaus von der Heydt. Bank już wcześniej świadczył swoim klientom usługi kryptowalutowe, współpracując ze spółką Fireblocks.
 • Crypto.com zawiesza wypłaty środków. Czy platforma padła ofiarą hacku?
  Platforma Crypto.com zawiesiła możliwość dokonywania wypłat. Jak twierdzi, niektórzy użytkownicy doświadczyli nieautoryzowanej aktywności na swoich kontach. Zapewnia jednak, że środki są w 100% bezpieczne. Czy aby na pewno?
 • Rosja aresztowała członków gangu ransomware REvil
  Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) Federacji Rosyjskiej twierdzi, że zlikwidowała gang ransomware REvil. Ponad tuzin członków gangu zostało aresztowanych w wyniku policyjnych nalotów na 25 adresów.
 • Tether zamraża 150 milionów dolarów w USDT
  Tether dodał do swojej czarnej listy trzy kolejne adresy Ethereum, przechowujące USDT o wartości ponad 150 milionów dolarów.
 • Hiszpański regulator ustanawia nowe zasady reklamowania kryptowalut
  Reklamy aktywów cyfrowych w Hiszpanii od lutego 2022 roku będą musiały zawierać wyraźne ostrzeżenie o ryzyku. Tak wynika z najnowszych wytycznych Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV).
 • Pakistan chce zablokować strony związane z krypto
  Pakistańska Federalna Agencja Śledcza (FIA) chce zablokować strony internetowe związane z kryptowalutami. Decyzja ta jest wynikiem spotkania, które agencja odbyła z Państwowym Bankiem Pakistanu (SBP). Ten drugi niedawno zalecił całkowity zakaz kryptowalut.
 • Raport Certik: większość ataków na DeFi ma związek z centralizacją
  Certik, firma zajmująca się bezpieczeństwem i audytem blockchain, opublikowała raport, z którego wynika, że najczęstszy wektor ataku w przypadku włamań do zdecentralizowanych protokołów finansowych w 2021 roku miał związek z centralizacją. Firma analizuje również rozwój DeFi w 2021 roku i sukces nowych sieci, takich jak Avalanche i BSC, które stały się alternatywą dla wysokich opłat Ethereum.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 18.01.22]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.