Tether zamraża 150 milionów dolarów w USDT | Wiadomości | CrypS.

Tether zamraża 150 milionów dolarów w USDT

Zerelik Maciej
Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie

Tether dodał do swojej czarnej listy trzy kolejne adresy Ethereum, przechowujące USDT o wartości ponad 150 milionów dolarów.

Jako scentralizowana firma, Tether jest w stanie umieścić na czarnej liście adresy, które uważa za zaangażowane w przestępstwa, pranie pieniędzy lub z jakiegokolwiek innego powodu.

Jest to pierwszy raz, gdy Tether wpisał adres na czarną listę w 2022 roku. W zeszłym roku trafiło na nią 312 adresów i 563 od czasu, gdy powstała w dniu 28 listopada 2017 roku.

Tether tym razem nie ujawnił powodów swojego postępowania. Wcześniej jednak wykorzystywał swoją moc, aby blokować adresy zaangażowane w cyberataki i dochodzenia organów ścigania. Po włamaniu do KuCoin we wrześniu 2020 roku, Tether zamroził około 35 milionów dolarów w USDT, aby uniemożliwić hakerom skapitalizowanie łupu.

Czasami środki są zamrażane po prostu z ostrożności. Przykładem może być sytuacja z 2020 roku, która według dyrektora inwestycyjnego Arcane Asset Erica Walla miała miejsce, ponieważ adres był niebezpośrednio powiązany ze scamem.

Obawy dotyczące braku decentralizacji mogą być czynnikiem napędzającym adopcję algorytmicznego stablecoina Terra, TerraUSD (UST). Jest to obecnie czwarty co do wielkości stablecoin z kapitalizacją rynkową wynoszącą 10,6 miliarda dolarów. Kapitalizacja rynkowa UST wciąż jest jednak daleko od USDT – czwartej co do wielkości kryptowaluty wartej 78,5 miliarda dolarów.

Do Kwon, założyciel Terra, w odpowiedzi na tweet o działaniach Tethera stwierdził, że Terra nie ma możliwości umieszczenia adresu UST na czarnej liście.

Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie
reklama
reklama