Binance spaliła 1,6 mln BNB w pierwszym automatycznym spalaniu | Wiadomości | CrypS.

Binance spaliła 1,6 mln BNB w pierwszym automatycznym spalaniu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance

Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – zakończyła niedawno 18. kwartalne spalanie BNB. Tym samym usunęła z obiegu największą wartość denominowaną w dolarach w historii.

Zgodnie z wpisem na blogu Binance, spalanie usunęło z obiegu 1 684 387,11 BNB. W momencie pisania tego tekstu, tokeny te są warte 798 887 962 dolarów.

6296 BNB zostało “efektywnie” spalonych poprzez program Binance Pioneer Burn, który zlicza BNB omyłkowo wysłane do martwych portfeli.

Było to pierwsze automatyczne spalanie. Nie zostało ono przeprowadzone ręcznie w oparciu o przychody Binance, tak jak wcześniej. Spalone BNB zostały zebrane za pomocą mechanizmu auto-burn Binance Smart Chain.

Mechanizm automatycznego spalania automatycznie określa ilość BNB do spalenia zgodnie z formułą opartą na cenie BNB i liczbie bloków wyprodukowanych w danym kwartale. Poprzednie październikowe spalanie usunęło z obiegu około 1,3 miliona BNB, wartych wtedy około 640 milionów dolarów.

Dzięki spalaniu, Binance planuje zredukować liczbę tokenów do połowy ich pierwotnej podaży – z 200 milionów do 100 milionów.

Binancereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.