Binance spaliła 1,6 mln BNB w pierwszym automatycznym spalaniu | Wiadomości | CrypS.

Binance spaliła 1,6 mln BNB w pierwszym automatycznym spalaniu

Zerelik Maciej
Binance

Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – zakończyła niedawno 18. kwartalne spalanie BNB. Tym samym usunęła z obiegu największą wartość denominowaną w dolarach w historii.

Zgodnie z wpisem na blogu Binance, spalanie usunęło z obiegu 1 684 387,11 BNB. W momencie pisania tego tekstu, tokeny te są warte 798 887 962 dolarów.

6296 BNB zostało „efektywnie” spalonych poprzez program Binance Pioneer Burn, który zlicza BNB omyłkowo wysłane do martwych portfeli.

Było to pierwsze automatyczne spalanie. Nie zostało ono przeprowadzone ręcznie w oparciu o przychody Binance, tak jak wcześniej. Spalone BNB zostały zebrane za pomocą mechanizmu auto-burn Binance Smart Chain.

Mechanizm automatycznego spalania automatycznie określa ilość BNB do spalenia zgodnie z formułą opartą na cenie BNB i liczbie bloków wyprodukowanych w danym kwartale. Poprzednie październikowe spalanie usunęło z obiegu około 1,3 miliona BNB, wartych wtedy około 640 milionów dolarów.

Dzięki spalaniu, Binance planuje zredukować liczbę tokenów do połowy ich pierwotnej podaży – z 200 milionów do 100 milionów.

Binance
reklama
reklama